Tarot a religia

Autor: Paweł Dziwisz

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 35%

XX wiek, który niedawno się skończył, miał przynieść, jeśli nie ostateczne, to przynajmniej znaczące rozstrzygnięcia w zakresie poznania świata i odpowiedzieć na dręczące ludzi pytania dotyczące przyczyn ich losów. Tak się nie stało. Nauki ścisłe, empiryczne oraz teoretyczne nie dostarczyły wiedzy, która pozwoliłaby skutecznie radzić sobie z codziennymi problemami. Ludzie zaczęli poszukiwać pomocy w rozwiązywaniu swoich problemów za pomocą metod niekonwencjonalnych – wróżb, przepowiedni.

Fenomen upowszechniania się Tarota w życiu publicznym zbiegł się z zainteresowaniami religioznawczymi Autora. Głównym celem pracy było wykazanie związków, jakie zachodzą między Tarotem a religią i udzielenie odpowiedzi na pytania: w jakim stopniu geneza Tarota ma swoje źródła w religii? W jakiej mierze literatura i praktyka związana z Tarotem wiąże go z religią w tradycyjnym i współczesnym tego słowa znaczeniu? Jaki związek z religią i religijnością ma Tarot dla ludzi posługujących się nim oraz jaki wpływ wywiera na ich światopogląd?

Prezentowana publikacja posiada część praktyczną, w której Czytelnik znajdzie prezentacje przykładowych kart najbardziej znanych talii kart Tarota oraz wróżebne znaczenie symboliki kart. Dodano w książce także praktyczny kurs wróżenia, opisujący technikę wróżenia z Tarota oraz wróżebne znaczenie kart wraz z powiązaniem ich w układy. W części praktycznej zawarto również ćwiczenia i testy sprawdzające wiedzę teoretyczną.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 16,30

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
16,30 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
17,50 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
21,76 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
22,50 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
22,50 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
24,97 zł publio.pl
bez DRM epub
31,50 zł eplaton.pl
bez DRM epub
35,00 zł koobe.pl
bez DRM epub
35,00 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
35,01 zł legimi.com

E-booki podobne do "Tarot a religia"