ISBN:9788373088443

Płeć kulturowa nauczycieli

Autor: Mariola Chomczyńska-Rubacha, Krzysztof Rubacha

Wydawnictwo: Impuls

Tematem książki jest płeć kulturowa nauczycieli. Zainteresowanie polskiej pedagogiki perspektywą gender w edukacji ma krótką historię. Pojawiło się wraz  z rozwojem studiów krytycznych nad edukacją. Dzięki nim płeć społeczno-kulturowa stała się „widzialna”, jako źródło generowania różnic, nierówności i barier rozwojowych. Tym samym materia edukacji przestała być oczywista
i jednoznaczna. Stała się tekstem kultury, który czeka na kolejne odczytanie. Proponowane  w tej książce odczytanie ma źródła teoretyczne i zmierza do empirycznego opisu i wyjaśnienia relacji pomiędzy stadium rozwoju roli płciowej nauczycieli a ich funkcjonowaniem zawodowym.

Książka składa się z trzech rozdziałów i ma formę raportu z badań. W pierwszym rozdziale zaprezentowano postawy teoretyczne badań, a więc analizy dotyczące płci kulturowej, roli zawodowej nauczyciela, poczucia własnej skuteczności i strategii wychowawczych nauczycieli. W drugim rozdziale szczegółowo odtworzono proces i etapy konstruowania autorskich narzędzi badawczych, ich standaryzacji i normalizacji. W rozdziale trzecim zamieszczono analizę i interpretację wyników badań, dzieląc go na tyle części, ile było szczegółowych programów badawczych. Fakt, że prezentowana książka jest raportem z badań empirycznych, weryfikujące konkretne teorie, lokuje ją w dyskursie naukowym współczesnej pedagogiki.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 19.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
20.58 zł ebuczek.pl
mobi epub
29.70 zł empik.pl
pdf
19.50 zł zinamon.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
21.00 zł ibuk.pl
pdf
24.78 zł gandalf.com.pl
pdf
26.70 zł swiatebookow.pl
epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.70 zł legimi.com
epub
29.70 zł virtualo.pl
pdf
30.00 zł litres.pl

Mariola Chomczyńska-Rubacha - inne e-booki

Krzysztof Rubacha - inne e-booki

E-booki podobne do "Płeć kulturowa nauczycieli"