Więzi w małżeństwie i rodzinie

Autor: Mieczysław Plopa

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 45%

Badanie systemów rodzinnych jest zadaniem bardzo złożonym. Bez względu na to, czy w procesie badawczym interesuje nas tylko konkretna jednostka, czy cała rodzina, niezbędne jest osadzenie tych badań w kontekście szeroko rozumianego życia rodzinnego. Prezentowana publikacja ma pomóc badaczowi rodziny w poznawaniu niektórych aspektów jej funkcjonowania. Autor przedstawia nowe narzędzia badawcze, pozwalające na ujmowanie problemów małżeństwa i rodziny głównie z perspektywy małżonków.

Publikacja składa się z sześciu części. W pierwszej omówiono teorie i metody badań nad rodziną, w drugiej, trzeciej i czwartej zaprezentowano kolejno Kwestionariusz Dobranego Małżeństwa (KDM-2), Kwestionariusz Komunikacji Małżeńskiej (KKM) oraz Kwestionariusz Retrospektywnej Oceny Postaw Rodziców (KPR-Roc). W piątej części Czytelnik znajdzie Skalę Postaw Rodzicielskich (dla rodziców),a w ostatniej – Kwestionariusz Stylów Przywiązaniowych (KSP). Każda metoda zawiera opis teoretycznych podstaw jej konstrukcji.

Adresatami publikacji są osoby i instytucje zajmujące się problematyką małżeństwa i rodziny (m.in. poradnie psychologiczno-pedagogiczne, rodzinne ośrodki diagnostyczne, poradnie rodzinne, kuratorzy, psychologowie szkolni, instytuty badawcze na uczelniach wyższych, prywatne gabinety pedagogiczne i psychologiczne, studenci kierunków pedagogicznych i psychologicznych).

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 24,64

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
39,36 zł muve.pl
bez DRM mobi epub
43,20 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
48,00 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
48,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
48,00 zł virtualo.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
24,64 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
31,40 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
40,32 zł swiatebookow.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
40,32 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
44,77 zł publio.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
47,99 zł legimi.com
bez DRM
28,08 zł gandalf.com.pl

Mieczysław Plopa - inne e-booki

E-booki podobne do "Więzi w małżeństwie i rodzinie"