Edukacja międzykulturowa - przewodnik

Autor: Przemysław Paweł Grzybowski

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oszczędzasz: 25%

Edukacja międzykulturowa – przewodnik to opracowanie adresowane do badaczy, nauczycieli, uczniów i studentów oraz innych osób zainteresowanych zróżnicowaniem kulturowym w kontekście edukacyjnym.

Zawiera: definicje oraz historię ewolucji podstawowych kategorii pojęciowych (m.in. zróżnicowanie kulturowe, wielokulturowość, międzykulturowość, granice i pogranicza, człowiek pogranicza i tożsamość międzykulturowa); rys historyczny edukacji w warunkach zróżnicowania kulturowego (edukacja wielokulturowa, międzykulturowa, regionalna, obywatelska) oraz pedagogiki międzykulturowej jako poddyscypliny pedagogicznej; listę prawie 500 tytułów literatury przedmiotu oraz ponad 80 adresów stron internetowych instytucji, organizacji i projektów edukacyjnych dotyczących tej problematyki. Może służyć zarówno jako podręcznik do zajęć z edukacji międzykulturowej, jak i jako pomoc naukowa przy pisaniu prac oraz poszukiwaniu pomysłów do koncepcji edukacji międzykulturowej.

Podejmowana tu problematyka jest obecnie „modna” nie tylko ze względu na coraz częstsze pojawianie się zjawisk związanych z występowaniem mniejszości kulturowych domagających się swoich praw, lecz także z uwagi na coraz liczniejsze kontakty z cudzoziemcami – np. podczas migracji. Dotychczas w Polsce nie ukazało się podobne opracowanie.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 22,24

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub pdf
38,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
31,16 zł muve.pl
bez DRM mobi epub
34,19 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł koobe.pl
bez DRM pdf
29,77 zł publio.pl
plik zabezpieczony DRM epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
37,99 zł legimi.com
bez DRM
22,24 zł gandalf.com.pl

Przemysław Paweł Grzybowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Edukacja międzykulturowa - przewodnik"