ISBN:9788373089303

Pedagogika autorytarna Geneza, modele, przemiany

Autor: Małgorzata Kosiorek

Wydawnictwo: Impuls

Oszczędzasz: 19%

Książka jest próbą interpretacji teorii wychowania autorytarnego w Polsce na przestrzeni lat 1948-1989. Stanowi opracowanie łączące przegląd literatury z elementami autorskiej analizy wybranych teorii i koncepcji wychowania.

Celem pracy było dokonanie metaforycznej analizy współczesnej pedagogiki autorytarnej. Zagadnienia przeanalizowano z teoretycznego, filozoficznego oraz historycznego punktu widzenia.

Autorka starała się przedstawić, na czym polega odrębność pedagogiki autorytarnej jako odrębnego systemu wychowawczego, czym różni się od innych teorii i jakie czynniki decydują o jej strukturze i efektywności.

Adresatami publikacji są zarówno teoretycy, jak i praktycy pedagogiki, którzy dzięki tej pozycji mają szansę zgłębić istotę zjawisk odnoszących się do autorytarnego systemu wychowania, które mimo pluralizmu ofert są stale obecne we współczesnej teorii i praktyce pedagogicznej. Jednym z celów pracy jest także uwrażliwienie na niebezpieczeństwa kryjące się w tym typie oddziaływań wychowawczych.

Najlepsza cena: Świat Ebooków
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 30.81 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32.43 zł empik.pl
epub
30.81 zł swiatebookow.pl
epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
32.43 zł legimi.com
epub
32.43 zł virtualo.pl
pdf
38.01 zł publio.pl

Małgorzata Kosiorek - inne e-booki

E-booki podobne do "Pedagogika autorytarna Geneza, modele, przemiany"