Człowiek a polityka

Autor: Krystyna Skarżyńska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 0%

Książka w systematyczny sposób przedstawia psychologiczne aspekty politycznego myślenia i działania. Analizuje źródła preferencji i niechęci wobec różnych politycznych opcji, motywy aktywności politycznej oraz związki między przekonaniami, rodzajem przeżywanych emocji i stałymi właściwościami psychologicznymi a stylem uprawiania polityki (sposobem funkcjonowania w konflikcie, stosunkiem do opozycji, skłonnością do współpracy międzynarodowej lub eskalowania sporów, konformizmem albo niezależnością wobec własnej grupy partyjnej itp.). Autorka ukazuje także wpływ najbliższego otoczenia (rodziny, bliskich znajomych, środowiska pracy) i szerszego klimatu społecznego, w jakim żyje człowiek (m.in. tradycji kulturowych, systemu politycznego), oraz mediów na przekonania, postawy i zachowania polityczne, zwłaszcza na akceptowane kryteria sprawiedliwości, oczekiwania wobec państwa i wagę różnych spraw w polityce państwa.
Omawiane pojęcia i prawidłowości myślenia oraz działania w świecie polityki są odnoszone do aktualnych wydarzeń politycznych tak krajowych, jak i międzynarodowych.
Studium adresowane jest przede wszystkim do studentów nauk społecznych i humanistycznych, choć każdy, kto chce zrozumieć, skąd się biorą różnice w politycznym myśleniu i działaniu – znajdzie w niej coś dla siebie.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.34 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 61,50

Formaty Cena Księgarnia
pdf
61,50 zł publio.pl

Krystyna Skarżyńska - inne e-booki

E-booki podobne do "Człowiek a polityka"