Domeny symboliczne

Autor: Lech M. Nijakowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 41%

Książka porusza niezwykle ważny, a zarazem niedostatecznie zgłębiony problem symbolicznego wymiaru animozji oraz konfliktów narodowościowych i etnicznych, czyli sporów o pomniki, mauzolea, groby i cmentarze, zabytki, miejsca święte, rocznice wydarzeń historycznych, pieśni i znaki graficzne, obecność w przestrzeni publicznej nazw i języka mniejszości itp.
Autor w pierwszej części publikacji przedstawia model wyjaśniający te konflikty. Kluczową kategorią jest dla niego „domena symboliczna”, czyli terytorium, nad którym dana grupa panuje symbolicznie. W kolejnych dwóch częściach weryfikuje ów model na podstawie analizy sporów z udziałem większości polskiej oraz Ślązaków o różnej identyfikacji narodowej, a także mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce (niemieckiej, ukraińskiej, białoruskiej, żydowskiej, ormiańskiej, romskiej i litewskiej).
Niniejsza publikacja ma charakter interdyscyplinarny. Autor korzysta z dorobku historii, politologii, etnologii i antropologii kulturowej, a także psychologii społecznej. Opiera się na własnych badaniach naukowych i uwzględnia wiele niepublikowanych wcześniej dokumentów.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 31,75

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
31,75 zł ibuk.pl
pdf
32,41 zł gandalf.com.pl
pdf
od 31,75 zł
(dla stałych klientów)
35,28 zł ebookpoint.pl
pdf
39,69 zł ravelo.pl
pdf
39,70 zł zinamon.pl
pdf
54,12 zł publio.pl

Lech M. Nijakowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Domeny symboliczne"