ISBN:9788373832206

Diagnoza psychologiczna

Autor: Władysław Jacek Paluchowski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Diagnozowanie i wydawanie opartych na diagnozach zaleceń jest bodaj najważniejszym elementem pracy psychologów wielu specjalności. Niniejsza publikacja objaśnia szczegóły tego zagadnienia.
Tłumaczy, co jest przedmiotem diagnozowania psychologicznego i jak życie weryfikuje takie badania. Opisuje relacje między pomiarem a testowaniem, diagnozowaniem a metodologią badań ilościowych i jakościowych, wyjaśnianiem i prognozowaniem oraz diagnozą a terapią. Przedstawia możliwości, jakie stoją przed współczesnymi psychologami podejmującymi interwencje. Zwraca też uwagę na trudności, które mogą towarzyszyć zarówno diagnoście, jak i osobie badanej. Ukazuje problemy etyczne związane z tą praktyką.
Tym właśnie zagadnieniom poświęcona jest ta książka. Jest ona autorską propozycją uporządkowania różnych podejść, stanowisk i tradycji odnoszących się do diagnozowania ludzi. Przemyślana struktura, przystępny język oraz prezentacja przykładów praktycznych czyni z książki atrakcyjny podręcznik. Jest to monografia adresowana głównie do psychologów i studentów psychologii, jednak może być też wykorzystywana przez wszystkich tych, którzy praktycznie korzystają z diagnoz psychologicznych, także studentów socjologii i pedagogiki.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Władysław Jacek Paluchowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Diagnoza psychologiczna"