ISBN:9788373832800

Emigracja ostatnia?

Autor: Izabela Grabowska-Lusińska, Marek Okólski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 38%

Książka zawiera opis fali wychodźstwa z Polski po rozszerzeniu Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. Autorzy, przedstawiając zjawisko najnowszej migracji z Polski, korzystają zarówno ze statystyk polskich, jak i krajów docelowych. Ukazują zróżnicowanie regionalne odpływu ludności, jego skomplikowane podłoże społeczne oraz gospodarcze. Na podstawie własnych badań ilościowych i jakościowych prezentują strategie działań migrantów, rolę sieci powiązań migracyjnych, proces tworzenia nowych gospodarstw domowych na obczyźnie oraz sposoby korzystania z kapitału migracyjnego. Uwzględniają przy tym kontekst globalnego kryzysu gospodarczego drugiej połowy 2008 r.
Książka zainteresuje specjalistów zajmujących się mobilnością przestrzenną ludności, ekonomicznymi i socjologicznymi aspektami rynku pracy oraz praktyków odpowiedzialnych za kształtowanie i realizację polityki migracyjnej.


„Autorzy książki przyjmują perspektywę demograficzno-ekonomiczną, wskazując, że rozwój ekonomiczny (modernizacja) uwarunkowany jest «rozgęszczeniem» demograficznym. Innymi słowy – po to, aby kraj się modernizował, musi zostać usunięty nawis demograficzny, który utrudnia, a nawet w skrajnych przypadkach uniemożliwia podjęcie prorozwojowych działań. W ten sposób Autorzy dają częściową odpowiedź na pytanie o ekonomiczne i społeczne skutki migracji”.

Z recenzji prof. dr hab. Renaty Siemieńskiej

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 23.36 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.69 zł ebuczek.pl
mobi epub
23.69 zł ebuczek.pl
pdf
23.36 zł vagabook.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
23.68 zł ibuk.pl
pdf
24.00 zł litres.pl
pdf
25.52 zł gandalf.com.pl
pdf
od 23.04 zł
(dla stałych klientów)
25.60 zł ebookpoint.pl
pdf
28.48 zł swiatebookow.pl
pdf
28.80 zł zinamon.pl

Izabela Grabowska-Lusińska - inne e-booki

Marek Okólski - inne e-booki

E-booki podobne do "Emigracja ostatnia?"