Turystyka i polityka turystyczna a rozwój

Autor: Marek W. Kozak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 37%

Turystyka należy do najbardziej dynamicznych i złożonych zjawisk przełomu XX i XXI wieku. Jest ważnym i nabierającym znaczenia źródłem dochodu i miejsc pracy. Dlatego powszechnie wiąże się z tą branżą wielkie nadzieje. Ale czy zasadnie? Jakie czynniki współcześnie decydują o ożywieniu społeczno-ekonomicznym, spowodowanym rozwojem turystyki?
Zawarta w książce analiza przemian zachodzących w turystyce, współczesnych koncepcji rozwoju regionalnego oraz wyników własnych badań empirycznych prowadzi autora do wniosku, że dziś decydujące znaczenie mają nowe czynniki, związane m.in. z przywództwem, aktywnością elit i mobilizacją społeczną, zogniskowane wokół tworzenia infrastruktury i nowoczesnych produktów turystycznych zapewniających atrakcyjne spędzenie czasu. Dlatego elementy te powinny znaleźć pełniejsze odzwierciedlenie w polskich strategiach i programach rozwoju turystyki, by podnieść konkurencyjność gospodarki turystycznej, racjonalizując nakłady i ograniczając koszty środowiskowe i społeczne.
Obszerne studia literaturowe, szerokie ujęcie zjawiska, świeżość spojrzenia na omawiane zagadnienia oraz rekomendacje przedstawione w kontekście rozwoju regionalnego i lokalnego, czynią tę książkę ważną lekturą zarówno dla polityków, działaczy samorządu terytorialnego, pracowników i pasjonatów turystyki, jak i studentów oraz wszystkich zainteresowanych tytułowym problemem.

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 29,26

Formaty Cena Księgarnia
pdf
29,26 zł vagabook.pl
pdf
od 27,35 zł
(dla stałych klientów)
30,39 zł ebookpoint.pl
pdf
30,39 zł onepress.pl
pdf
32,22 zł gandalf.com.pl
pdf
34,20 zł zinamon.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
38,00 zł ibuk.pl
pdf
46,74 zł publio.pl

Marek W. Kozak - inne e-booki

E-booki podobne do "Turystyka i polityka turystyczna a rozwój"