Słownik hydrogeologiczny: angielsko-polski, polsko-angielski. Hydrogeological Dictionary: English-Polish, Polish-English

Autor: Marek Rogoż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 41%

Idea opracowania słownika powstała w wyniku doświadczeń autora, który jako pracownik naukowy zajmował się problematyką hydrogeologiczną, często korzystał z bogatej anglojęzycznej literatury naukowej i technicznej oraz współpracował z zagranicznymi placówkami badawczymi. W pracach tych poważnym utrudnieniem był brak dobrego, współczesnego słownika terminologii hydrogeologicznej. Niniejszy słownik stanowi próbę uzupełnienia tego braku. Powinien ułatwić pracownikom naukowym oraz studentom hydrogeologii, górnictwa, ochrony środowiska i nauk pokrewnych korzystanie z anglojęzycznej literatury technicznej i naukowej, bez której ani poważnie traktowane studia, ani postęp naukowy nie wydają się możliwe.
W słowniku uwzględniono terminologię czysto hydrogeologiczną oraz wykorzystywane w hydrogeologii terminy z nauk i dziedzin pokrewnych, jak matematyka, fizyka, geologia, ochrona środowiska. Ze zrozumiałych względów lista terminów z poszczególnych dziedzin nie jest pełna: przy ich doborze kierowano się doświadczeniem i intuicją autora.
Słownik, w wersjach angielsko-polskiej i polsko-angielskiej, ma budowę gniazdową – do każdego hasła głównego włączono najczęściej występujące terminy złożone. W obrębie danego gniazda wyraz hasłowy skracany jest do pierwszej litery. W celu zwiększenia funkcjonalności słownika zamieszczono w nim osobne zestawienia: ważniejszych skrótów i skrótowców stosowanych w pracach angielskich i polskich oraz jednostek miar stosowanych w krajach anglojęzycznych z przeliczeniem na jednostki Międzynarodowego Układu SI. W słowniku zastosowano ortografię brytyjską.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 30,00

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
30,00 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
36,74 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
39,00 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
od 36,00 zł
(dla stałych klientów)
40,00 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
45,00 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
50,43 zł publio.pl

E-booki podobne do "Słownik hydrogeologiczny: angielsko-polski, polsko-angielski. Hydrogeological Dictionary: English-Polish, Polish-English"