ISBN:9788373836495

Słownik hydrogeologiczny: angielsko-polski, polsko-angielski. Hydrogeological Dictionary: English-Polish, Polish-English

Autor: Marek Rogoż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 39%

Idea opracowania słownika powstała w wyniku doświadczeń autora, który jako pracownik naukowy zajmował się problematyką hydrogeologiczną, często korzystał z bogatej anglojęzycznej literatury naukowej i technicznej oraz współpracował z zagranicznymi placówkami badawczymi. W pracach tych poważnym utrudnieniem był brak dobrego, współczesnego słownika terminologii hydrogeologicznej. Niniejszy słownik stanowi próbę uzupełnienia tego braku. Powinien ułatwić pracownikom naukowym oraz studentom hydrogeologii, górnictwa, ochrony środowiska i nauk pokrewnych korzystanie z anglojęzycznej literatury technicznej i naukowej, bez której ani poważnie traktowane studia, ani postęp naukowy nie wydają się możliwe.
W słowniku uwzględniono terminologię czysto hydrogeologiczną oraz wykorzystywane w hydrogeologii terminy z nauk i dziedzin pokrewnych, jak matematyka, fizyka, geologia, ochrona środowiska. Ze zrozumiałych względów lista terminów z poszczególnych dziedzin nie jest pełna: przy ich doborze kierowano się doświadczeniem i intuicją autora.
Słownik, w wersjach angielsko-polskiej i polsko-angielskiej, ma budowę gniazdową – do każdego hasła głównego włączono najczęściej występujące terminy złożone. W obrębie danego gniazda wyraz hasłowy skracany jest do pierwszej litery. W celu zwiększenia funkcjonalności słownika zamieszczono w nim osobne zestawienia: ważniejszych skrótów i skrótowców stosowanych w pracach angielskich i polskich oraz jednostek miar stosowanych w krajach anglojęzycznych z przeliczeniem na jednostki Międzynarodowego Układu SI. W słowniku zastosowano ortografię brytyjską.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 31.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
36.68 zł ebuczek.pl
mobi epub
36.68 zł ebuczek.pl
mobi epub
36.68 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
31.00 zł ibuk.pl
pdf
36.74 zł gandalf.com.pl
pdf
od 36.00 zł
(dla stałych klientów)
40.00 zł ebookpoint.pl
pdf
45.00 zł zinamon.pl
pdf
50.00 zł swiatebookow.pl
pdf
50.43 zł publio.pl

E-booki podobne do "Słownik hydrogeologiczny: angielsko-polski, polsko-angielski. Hydrogeological Dictionary: English-Polish, Polish-English"