ISBN:9788373837409

Upadłość (bankructwo) państwa w stosunkach międzynarodowych

Autor: Karina Jędrzejowska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Przedmiotem monografii Kariny Jędrzejowskiej jest upadłość państwa definiowana jako niewywiązywanie się przez suwerenne podmioty ze zobowiązań wobec wierzycieli oraz zmiany warunków spłaty zadłużenia dokonane na wniosek państwa-dłużnika (restrukturyzacja zadłużenia). Monografia jest pierwszą na polskim rynku publikacją w kompleksowy sposób przedstawiającą specyfikę niewypłacalności suwerennych podmiotów. Omawiany w książce problem jest istotny z kilku względów. Po pierwsze, niewypłacalne państwa stwarzają zagrożenie dla stabilności międzynarodowego systemu finansowego. Po drugie, zadłużenie zagraniczne stanowi istotną barierę rozwoju najbiedniejszych państw świata. Po trzecie, zjawisko upadłości państwa wydaje się być nieodłączną cechą stosunków międzynarodowych niemożliwą do wyeliminowania w najbliższym czasie.

Publikacja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką zadłużenia państw, w szczególności do ekonomistów, ekspertów w zakresie spraw międzynarodowych, politologów, dziennikarzy, pracowników administracji publicznej oraz pracowników instytucji finansowych.

Karina Jędrzejowska – doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka University of Manchester (MSc Globalisation and Development), Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość) oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Autorka licznych publikacji z zakresu finansów międzynarodowych, międzynarodowej ekonomii politycznej oraz ekonomii rozwoju. Członek Zarządu oraz Skarbnik World International Studies Committee (WISC).

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 25.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.85 zł ebuczek.pl
mobi epub
25.85 zł ebuczek.pl
pdf
26.33 zł gandalf.com.pl
pdf
od 25.20 zł
(dla stałych klientów)
28.00 zł ebookpoint.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
28.70 zł ibuk.pl
pdf
31.50 zł zinamon.pl
pdf
35.00 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Upadłość (bankructwo) państwa w stosunkach międzynarodowych"