Lokalne dziedzictwo kulturowe w doświadczeniu mieszkańców wsi

Autor: Konrad Burdyka, Maria Wieruszewska Izabella Bukraba-Rylska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 39%

„Podjętym analizom przyświecało kilka celów – przede wszystkim przedstawienie fragmentu współczesnej rzeczywistości kulturowej w Polsce lokalnej. Ponadto – empiryczne przetestowanie funkcjonalności i rozpoznawalności coraz popularniejszego określenia «dziedzictwo kulturowe»; następnym celem było zaś rozważenie możliwości zastosowania innego podejścia do zjawiska udziału w kulturze niż to praktykowane dotychczas. W omawiane przedsięwzięcie wpisany był jednak jeszcze jeden, istotny cel – eksploracyjny. Chodziło tu głównie o możliwość wykroczenia poza wąsko pojmowane «interpretację» i «rozumienie»” znaczeń kulturowych i o uzupełnienie tej perspektywy towarzyszącą jej sferą komponentów uczuciowych i somatycznych.
Prezentowana monografia nawiązuje do koncepcji socjologii ucieleśnionej (multisensorycznej), którą można też nazwać neonaturalistyczną. Chodzi w niej o to, aby nie «wyjmować» podmiotu doświadczającego świata przyrodniczego i społeczno-kulturowego ze splotu fenomenologicznego jego człowieczeństwa na rzecz wyłącznie zdolności poznawczych, ale by ów splot starać się rozwikłać także od strony emocjonalno-cielesnej.
Jest to publikacja frapująca i prowokująca do przemyśleń jako przykład solidnie, mądrze i konsekwentnie zrealizowanych zamierzeń badawczych, w istotny sposób sterowanych myśleniem teoretycznym, które udatnie przekłada się na cele empiryczne, co prowadzi do ciekawych ustaleń. Z pewnością tego typu badania podpadają pod kategorię in progress, a ich potencjał jest obiecujący” – fragment recenzji prof. dr. hab. Wojciecha J. Burszty (Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS)

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 23,10

Formaty Cena Księgarnia
pdf
23,10 zł vagabook.pl
pdf
23,94 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
24,00 zł ibuk.pl
pdf
od 21,60 zł
(dla stałych klientów)
24,00 zł ebookpoint.pl
pdf
27,00 zł zinamon.pl
pdf
27,00 zł ravelo.pl
pdf
38,13 zł publio.pl

Konrad Burdyka, Maria Wieruszewska Izabella Bukraba-Rylska - inne e-booki

E-booki podobne do "Lokalne dziedzictwo kulturowe w doświadczeniu mieszkańców wsi"