Dwuznaczna podróż

Autor: Bodont Bekadami

Wydawnictwo: Nowy Świat

Lecąc samolotem gonimy słońce i nadrabiamy zegarowy czas. Wylatujemy z Europy w południe a wieczorem tego samego dnia będziemy już w Ciudad de Mexico. To oszustwo powoduje, że czas stoi w miejscu i godziny lotu dłużą się jeszcze bardziej. Znużeni podróżni wstają ze swych miejsc, stoją oparci o fotele.
– Samolot tak szybko pędzi a czas płynie tak powoli, odezwał się do mnie niespodziewanie sąsiad pod koniec podróży.
– Ale i tak za szybko aby się przygotować na spotkanie z tak wielkim krajem. Wykorzystać ten wyjątkowy stan zawieszenia, tak daleki od ziemskich spraw dla uporządkowania myśli w nowym kierunku, odpowiedziałem dla podtrzymania rozmowy.
– Za czasów naszej młodości płynęło się statkiem przez kilka dni, było dość czasu dla nawiązania przyjaźni, skorygowania swoich planów. A kiedy się powracało do kraju było dostatecznie dużo czasu aby uporządkować i spisać swe wrażenia. W miarę jak statek gubił się w przestrzeni oceanu, wspomnienia coraz zręczniej można było przykrawać do wyobrażeń przyjaciół oczekujących nas w porcie macierzystym. Jednym zdaniem pomijać wielodniową nudę postojów na redzie z widokiem na egzotyczne wybrzeże. I bez umiaru rozwodzić się o przygodach na lądzie kiedy statek w końcu przybił do nadbrzeża na pół dnia i powstała wreszcie możliwość pośpiesznej jazdy do odległego centrum aby tam te kilka cennych godzin spędzić w gościnie u poleconych nam w kraju rodaków.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 19,13

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,13 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 17,22 zł
(dla stałych klientów)
19,13 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19,23 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19,54 zł empik.pl
mobi epub
20,69 zł ravelo.pl
mobi epub
21,84 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22,99 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
22,99 zł legimi.com
mobi epub
22,99 zł virtualo.pl
mobi
20,70 zł zinamon.pl
epub
20,70 zł zinamon.pl

Bodont Bekadami - inne e-booki

E-booki podobne do "Dwuznaczna podróż"