ISBN:9788373925892

Listonosz

Autor: Charles Bukowski

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Stron: 216

Opłacalność: 7.1 zł/100 stron

Oszczędzasz: 27%

Tym razem Bukowski, posługując się postacią Chinaskiego, opowiada nam o latach swojej pracy w charakterze listonosza.

Henry Chinaski, znany czytelnikom prozy Bukowskiego pijak, hazardzista i kobieciarz, zatrudnia się na poczcie. Przemierzanie ulic z ciężką torbą listów, moknięcie w strugach deszczu, znoszenie apodyktycznych przełożonych i unikanie jazgotliwych psów – z tego składa się szara codzienność Chinaskiego, którą ten ubarwia sobie jak zwykle alkoholem i seksem.

Książka ta, jak i inne powieści Bukowskiego, zawiera szereg wątków autobiograficznych a Henry Chinaski ma w sobie wiele cech samego autora – twórcy, któremu przyszło ruszyć w miasto z przewieszoną torbą listonosza. Taka anonimowość może być dla pisarza prawdziwym darem.

Bukowski, choć szczerze nienawidził swej pracy, trzymał się jej jednak przez kilka lat. To właśnie wtedy pisał Listonosza. Ta pełna pasji książka, chwilami przypominająca reportaż, jest doskonałym odzwierciedleniem mieszaniny fascynacji i niechęci jaka towarzyszyła autorowi podczas pocztowego epizodu w jego życiu. Listonosza czyta się niczym powieść sensacyjną, element niepewności tkwi tu niemal za każdymi drzwiami, do których puka bohater, przyjmowany euforycznie lub wrogo, nagabywany lub odpędzany.

Autor opowiada o kulisach pracy na poczcie, wykonywanych machinalnie codziennych obowiązkach, wieloletnim trudzie i monotonii pozbawionej ambicji czy nadziei na awans w pocztowej hierarchii. A to wszystko widziane oczami zgorzkniałego, sarkastycznego lekkoducha Henryego Chinaskiego, czy też samego Charlesa Bukowskiego.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 15.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15.33 zł litres.pl
mobi epub
16.38 zł ibuk.pl
mobi epub
od 15.12 zł
(dla stałych klientów)
16.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
17.85 zł literackie.pl
mobi epub
18.52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  12.60 zł
w programie Nexto Premium
19.53 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
21.00 zł legimi.com
mobi epub
21.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
21.00 zł woblink.pl
mobi epub
21.00 zł publio.pl

Charles Bukowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Listonosz"