ISBN:9788373925908

Ekwatoria

Autor: Patrick Deville

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Stron: 300

Opłacalność: 4.55 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Patrick Deville wyrusza szlakiem sławnego podróżnika Pierre’a Savorgnana de Brazza (1852–1905) na kontynent afrykański. Książka ta jest relacją z podróży łączącą w sobie elementy zapisków z wyprawy, powieści autobiograficznej i eseju historycznego.

Wydarzeniem, które zainspirowało autora do podjęcia podróży było przeniesienie zwłok Pierre’a Savorgnana de Brazza z Algieru do Brazzaville w Kongu, gdzie wzniesiono mauzoleum na jego cześć. Miało to miejsce w 2006 roku. Wydarzenia te budziły ogromne kontrowersje, bo choć Brazza był przeciwnikiem kolonializmu i jeszcze za życia zyskał przydomek Ojca Niewolników, to jednak powszechna jest też opinia, że jego wyprawa otworzyła drogę do francuskiej kolonizacji Afryki.

Deville wędrując po Afryce Równikowej poznaje niezwykle skomplikowane dzieje regionu od drugiej połowy XIX wieku aż po początek obecnego stulecia. Oczom czytelników ukazuje całą plejadę afrykańskich przywódców politycznych i wojskowych -  bohaterów, zdrajców i "niezdecydowanych". Wśród nich jest również Tippu Tip, który pływał po rzece Kongo w tym samym czasie co Brazza, choć nigdy się z nim nie spotkał. Ten urodzony na Zanzibarze czarnoskóry kupiec i awanturnik parał się handlem kością słoniową i niewolnikami, co przyniosło mu ogromny majątek. Bezwzględny, żądny władzy i bogactwa, stanowił zaprzeczenie szlachetnego Brazzy. Obaj mężczyźni jednak u schyłku życia doznali goryczy rozczarowania.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 13.65 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13.65 zł publio.pl
mobi epub
16.18 zł bezdroza.pl
mobi epub
16.38 zł ibuk.pl
mobi epub
od 15.12 zł
(dla stałych klientów)
16.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
16.99 zł inverso.pl
mobi epub
17.85 zł literackie.pl
mobi epub
18.52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
21.00 zł litres.pl

Patrick Deville - inne e-booki

E-booki podobne do "Ekwatoria"