Cesarstwo to ty

Autor: Javier Moro

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Stron: 550

Opłacalność: 4.36 zł/100 stron

Oszczędzasz: 27%

Powieść biograficzna o życiu i działalności cesarza Brazylii Piotra I (1798-1834), twórcy i pierwszego władcy Cesarstwa Brazylii, ale też męża i kochanka, uwikłanego w relacje rodzinne i uczuciowe. Książka łączy w sobie elementy powieści historycznej, biografii i epickiej sagi rodzinnej, której akcja dzieje się na przestrzeni 30 lat. Występują tu postacie autentyczne, jak też fikcyjne, jedne i drugie niezwykle interesujące.

Jest to opowieść o tworzeniu się niezależnego narodu, bo po raz pierwszy kolonia staje się siedzibą kolonialnego cesarstwa i zyskuje niepodległość pod hasłami ówczesnego liberalizmu. Jest to też opowieść o życiu prywatnym władcy uwikłanego w małżeństwo z rozsądku, zgodnie z ówczesnymi obyczajami, będące gwarantem międzynarodowych sojuszów. Austriacka żona Piotra I to wierna towarzyszka życia, choć trudno jej zaaklimatyzować się w nieprzyjaznym kraju i otoczeniu i znosić niewierność męża, który słynął z bujnego życia uczuciowego i niespożytej energii. Kochanki Piotra I także zostały przedstawione w książce, jak również jego najbliższa rodzina.

Powieść pena jest dramatycznych zwrotów akcji, miłości, rozpaczy i szukania wyjścia z niezwykle skomplikowanych sytuacji. Ludwik XIV, władca absolutny, mówił: „Państwo to ja” - Pedro de Braganza musi rządzić w warunkach monarchii konstytucyjnej i ograniczać swe absolutystyczne zapędy.

We wstępie ukazany jest pierwszy kontakt portugalskiego admirała Cabrala z plemieniem Tupi z Brazylii. Okazuje się, że wszystko, co dla niego jest cenne – złoto, luskusowe kobierce, tron – dla nich nie przedstawia żadnej wartości. Jest to zapowiedź ważnego wątku tej książki: do jakiego stopnia można wprowadzić instytucje i zwyczaje ze Starego Świata do rzeczywistości w Nowym Świecie.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 23,96

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23,96 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 23,76 zł
(dla stałych klientów)
26,40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27,06 zł litres.pl
mobi epub
28,05 zł literackie.pl
mobi epub
29,70 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33,00 zł empik.pl
mobi epub
  19,80 zł
w programie Nexto Premium
33,00 zł nexto.pl
mobi epub
33,00 zł publio.pl
mobi epub
33,00 zł virtualo.pl
mobi epub
33,00 zł ibuk.pl
mobi epub
24,00 zł
(z kodem prom.)
34,00 zł woblink.pl
mobi
29,70 zł zinamon.pl
epub
29,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Cesarstwo to ty"