Kuczok nadal macha piórem po mistrzowsku.

Dariusz Nowacki, Gazeta Wyborcza

Senność to dowód niebywałego talentu, dyscypliny kompozycyjnej, panowania nad językiem i ludycznego podejścia do formy powieściowej.

Przemysław Czapliński, artPapier

Wojciech Kuczok kolejny raz potwierdza, że ma talent. Senność jest napisana z niewątpliwą maestrią językową.

Mariusz Cieślik, Newsweek

W tej książce Kuczok okiełznał pisarską manieryczność i barokową kwiecistość stylu. Wydaje się, jakby pisarz zyskał świadomość, że dobrze jest zachowywać umiar.

Justyna Sobolewska, Dziennik

Gry słowne i podobne lingwistyczne ozdobniki są w Senności nazbyt liczne i w pewnym momencie stają się irytujące.

Maciej Robert, Życie Warszawy

Nowa powieść Wojciecha Kuczoka to historia trzech mężczyzn. Adam jest młodym lekarzem szukającym partnera, który zaspokoi jego potrzebę miłości. Robert to pisarz w kryzysie wyczekujący powrotu sił twórczych. „Pan Mąż", trzeci z bohaterów, jest dyrektorem banku i... i mężem swojej żony, gwiazdy teatralnej, z którą bardzo chciałby mieć syna. Codzienne życie każdego z nich naznaczone jest niespełnieniem. Żaden nie ma dość siły, aby osiągnąć to, czego pragnie. Zbieg okoliczności sprawia, że ich powikłane losy splatają się. I to wytrąca ich z letargu. Senność jest opowieścią na wskroś filmową. Pisana równolegle ze scenariuszem pod tym samym tytułem, wiernie oddaje perypetie bohaterów, z którymi zetkną się widzowie w kinach. Jednak, jak powiada sam autor, „pisarz ma tę przewagę nad reżyserem, że przestrzeń pozakadrowa nie musi pozostawać w strefie domysłów widza; w książce wolno zmieścić wszystko to, na co w filmie zabrakło miejsca". W tej przestrzeni, jak zwykle u Kuczoka, dzieje się bardzo dużo. Znakomitego efektu dopełnia język powieści, precyzyjny i błyskotliwy.

Z recenzji poprzednich książek:

U Kuczoka dojrzeć można, jak u Balzaka czy Flauberta, obraz kraju, o którym jego rodacy mówią i myślą niechętnie, a zwykle - milczą. W tej Polsce nie ma wielkich idei, walki klas i świetlanej przyszłości, nie ma też Boga, honoru i ojczyzny.

Adam Michnik, Gazeta Wyborcza

Kuczok nie jest publicystą, jest znakomitym pisarzem, jednym z najlepszych twórców młodej generacji.

Dziennik Polski

Dzięki Wojciechowi Kuczokowi literatura europejska zyskała nowy, wielki talent.

NRC Handelsblad

Patriarchalna polska rodzina z jej pejczem - samoodtwarzanie się, przenoszenie wzorów na następne pokolenia, zarażanie emocjonalne i wszelkie tego konsekwencje, od tych jednostkowych, psychologicznych, aż po społeczne - to wielki temat.

Kinga Dunin

Możliwości Kuczoka są zupełnie niebywałe. Potrafi posłużyć się niemal każdym stylem i każdym gatunkiem, skonstruować fabułę z niczego i odnaleźć tajemnicę niemal w każdym - nawet trywialnym - zdarzeniu.

Przemysław Czapliński, Res Publica Nowa