ISBN:9788374279376

Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona

Autor: Piotr Gursztyn

Wydawnictwo: Demart

Stron: 390

Opłacalność: 7.47 zł/100 stron

Oszczędzasz: 41%

Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona Piotra Gursztyna to książka, która wywołuje silne emocje. Autor przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5-7 sierpnia 1944 roku. Masowa eksterminacja mieszkańców warszawskiej dzielnicy Wola w pierwszych dniach powstania warszawskiego, dokonana przez oddziały SS i policji niemieckiej, stanowiła bezpośrednią realizację rozkazu Adolfa Hitlera, nakazującego zburzenie Warszawy i wymordowanie wszystkich jej mieszkańców.

 

Z punktu widzenia Polaka najbardziej przerażająca jest liczba zabitych rodaków. W ciągu trzech dni życie straciło od 30 do 60 tysięcy polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. W większości byli to ludzie biedni, prości i niewykształceni. Obok Holocaustu jest to największa zbrodnia wojenna dokonana na ziemiach polskich. Najbardziej zdumiewające jest to, że sprawcy tego mordu do dziś pozostają bezkarni.

 

W książce możemy również przeczytać o tym, jak przed II wojną wyglądała warszawska Wola, o pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Znajdziemy w niej również dokładne opisy trzech dni Rzezi Woli, a także informacje o ofiarach i oprawcach. Ponadto książka Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona, jest opatrzona interesującymi fotografiami z tamtego okresu. I chociaż nie jest to książka naukowa, to cechuje ją dbałość o wskazanie źródeł na potwierdzenie przytaczających faktów oraz przystępny język, jakim została napisana.

 

Po przeczytaniu Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona z pewnością wiele osób zada sobie pytanie, dlaczego tak niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tragedii, jaka wydarzyła się na warszawskiej Woli 70 lat temu.

O autorze: Piotr Gursztyn (ur. w 1970) – dziennikarz, publicysta, z wykształcenia historyk. Pracował w dzienniku „Życie Warszawy”, „Życie”, tygodniku „Nowe Państwo”, „Słowie-Dzienniku Katolickim”, Radiu Plus, Telewizji Puls, TV4, Polsat, „Dzienniku-Polska-Europa-Świat”, dzienniku „Rzeczpospolita”, tygodniku „Uważam Rze”. Obecnie jest dziennikarzem i publicystą tygodnika „Do Rzeczy”. Współpracuje z Polskim Radiem RDC i telewizją „Superstacja”.

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 29.13 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.13 zł vagabook.pl
mobi epub
29.39 zł ebuczek.pl
mobi epub
29.39 zł ebuczek.pl
mobi epub
30.00 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.52 zł litres.pl
mobi epub
  20.44 zł
w programie Nexto Premium
31.68 zł nexto.pl
mobi epub
od 28.73 zł
(dla stałych klientów)
31.92 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.06 zł empik.pl
mobi epub
34.06 zł virtualo.pl
mobi epub
39.90 zł woblink.pl
mobi epub
39.90 zł ibuk.pl
mobi epub
49.08 zł publio.pl
mobi
29.90 zł zinamon.pl
epub
29.90 zł zinamon.pl

Piotr Gursztyn - inne e-booki

E-booki podobne do "Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona"