ISBN:9788374407991

Jak wygrać przetarg – poradnik dla małych i średnich firm

Autor: Andrzela Gawrońska-Baran

Wydawnictwo: INFOR

Oszczędzasz: 28%

„Jak wygrać przetarg – poradnik dla małych i średnich firm” to bardzo praktyczne opracowanie, opisujące przystępnym językiem, „krok po kroku”, jak rozpocząć przygodę z przetargami publicznymi. 

Książka zawiera nie tylko porady dotyczące samej procedury zamówień publicznych. 

Z lektury wykonawca dowie się, po pierwsze, gdzie szukać ogłoszeń oraz informacji o przetargach, jak interpretować zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ), jak „mierzyć siły na zamiary” – czyli jak przystąpić do przetargu razem z inną firmą, jak polegać na potencjale innej firmy, a także, na jakich warunkach korzystać z podwykonawców.

Po drugie, wykonawca znajdzie instrukcje, jak przygotować ofertę w taki sposób, by była atrakcyjna i wolna od błędów, jak i kiedy zadawać pytania, jak skompletować potrzebne oświadczenia i dokumenty oraz przejść przez całą procedurę przetargu.

Po trzecie, poradnik wyjaśnia ważne kwestie finansowe – terminy i zasady wnoszenia i zwrotu wadium, kwestie wymaganych gwarancji, możliwe konsekwencje finansowe w przypadku niedotrzymania warunków postępowania, a także warunki otrzymania zaliczek na poczet realizacji zamówienia.

W książce przedstawiono krok po kroku całą procedurę konstruowania oferty wykonawcy – od formularza ofertowego, poprzez terminy i możliwości zmian, aż do warunków jej odrzucenia przez zamawiającego.

Opis poszczególnych trybów udzielania zamówień pozwoli z kolei na odpowiednie przygotowanie się do wykonania niezbędnych w danym trybie czynności. Wykonawca znajdzie też praktyczne porady na temat środków ochrony prawnej, środków zaskarżenia oraz terminów na wnoszenie odwołań i skarg.

Publikacja zawiera uchwalone w 2016 r. roku zmiany w Prawie zamówień publicznych, mające na celu ułatwienie przystępowania do przetargów publicznych małym i średnim firmom.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 28.42 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.06 zł ebuczek.pl
pdf
28.42 zł gandalf.com.pl
pdf
od 28.22 zł
(dla stałych klientów)
31.36 zł ebookpoint.pl
pdf
33.32 zł woblink.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
33.32 zł ibuk.pl
pdf
33.46 zł legimi.com
pdf
35.30 zł zinamon.pl
pdf
  23.52 zł
w programie Nexto Premium
36.46 zł nexto.pl
pdf
39.20 zł swiatebookow.pl
pdf
39.20 zł publio.pl

Andrzela Gawrońska-Baran - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak wygrać przetarg – poradnik dla małych i średnich firm"