Kodeks pracy 2016 z komentarzem - nowe wydanie

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: INFOR

W czerwcu 2016 r. zostały uchwalone zmiany w Kodeksie pracy. Dotyczą one m.in. nowych terminów zawierania umów o pracę. Dotychczas umowę o pracę trzeba potwierdzić pracownikowi w dniu podjęcia zatrudnienia - czyli do końca tego dnia. Po zmianie przepisów, pracodawca i każdy pracujący będzie musiał mieć zawartą umowę o pracę na piśmie albo na piśmie potwierdzone jej warunki przed rozpoczęciem pracy. Zmiana ta zacznie obowiązywać od 1 września 2016 r.

Druga zmiana uchwalona przez Sejm w czerwcu 2016 r. dotyczy ochrony praw pracowniczych kobiet. Obecnie nie wolno zatrudniać kobiet przy pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Uchwalona przez Sejm zmiana zawęża stosowanie przepisów jedynie do kobiet w ciąży i karmiących dziecko piersią. Po nowelizacji pracownice podczas ciąży i karmienia piersią nie będą mogły wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, przebieg ciąży lub karmienie dziecka piersią. Natomiast pozostałe pracownice będą miały możliwość wykonywania prac dotychczas im wzbronionych.


Publikacja zawiera aktualną treść ustawy oraz szczegółowy komentarz do każdego działu Kodeksu pracy, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian wchodzących w życie w 2016 r. Komentarz został przygotowany przez ekspertów – praktyków. Pomocą w zrozumieniu i prawidłowym stosowaniu nowych przepisów prawa pracy są liczne przykłady, wzory dokumentów oraz zestawienia tabelaryczne. 


Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.45 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 81,13

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 73,02 zł
(dla stałych klientów)
81,13 zł ebookpoint.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
82,56 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
82,56 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
86,34 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
92,88 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
92,90 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
  61,92 zł
w programie Nexto Premium
98,04 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
93,20 zł
(z kodem prom.)
103,20 zł woblink.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
103,20 zł legimi.com
bez DRM pdf
103,20 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Kodeks pracy 2016 z komentarzem - nowe wydanie"