Prawo wykroczeń. Tablice poglądowe. Część szczególna kodeksu wykroczeń. Wydanie III poprawione i uzupełnione

Autor: Anna Kalisz, Marek Gałązka

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Przedmiotem niniejszego opracowania są przepisy części szczególnej kodeksu wykroczeń. Zawiera ono 174 tablice, na których w formie graficznej przedstawiono znamiona poszczególnych typów wykroczeń. Schematy zawierają także krótkie wyjaśnienie większości pojęć, którymi posłużył się ustawodawca do opisania zachowań rodzących odpowiedzialność za popełnienie czynu będącego wykroczeniem. Jeżeli poszczególne przepisy powoływały się na unormowania zawarte w ustawodawstwie szczególnym, zagadnienia te zostały wskazane i omówione bezpośrednio pod wymienionymi tablicami.

Bezpośrednio po każdym rozdziale umieszczono fragmenty orzecznictwa Sądu Najwyższego, Sądu Apelacyjnego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu oraz sądów administracyjnych, które były wykorzystywane
przy opracowywaniu tablic, a jednocześnie mogą stanowić znakomity przykład interpretacji przepisów prawa i pomoc w lepszym zrozumieniu znamion poszczególnych przestępstw i odczytaniu intencji ustawodawcy. Elementy o szczególnym znaczeniu dla omawianego przepisu zostały w sposób szczególny uwypuklone przez zastosowanie innej czcionki lub wytłuszczenie.

Opracowanie to jest przeznaczone zarówno dla słuchaczy kursów podstawowych i specjalistycznych, jak i dla słuchaczy kursów podyplomowych oraz osób zajmujących się w praktyce tą problematyką. Oddając to opracowanie w ręce słuchaczy, wyrażamy nadzieję, że okaże się ono przydatne w interpretacji poszczególnych przepisów części szczególnej kodeksu karnego.

Najlepsza cena: Vagabook
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 9,22

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
12,81 zł litres.pl
pdf
9,22 zł vagabook.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
10,25 zł ibuk.pl
pdf
od 9,23 zł
(dla stałych klientów)
10,25 zł ebookpoint.pl
pdf
11,40 zł swiatebookow.pl
pdf
11,50 zł zinamon.pl
pdf
  7,69 zł
w programie Nexto Premium
12,81 zł nexto.pl
pdf
21,00 zł virtualo.pl

Anna Kalisz, Marek Gałązka - inne e-booki

E-booki podobne do "Prawo wykroczeń. Tablice poglądowe. Część szczególna kodeksu wykroczeń. Wydanie III poprawione i uzupełnione"