e-Rozmówki. Język francuski

Autor: Marek Zając

Wydawnictwo: LANGENSCHEIDT

Opłacalność: 3.97 zł/100 stron

Francuski jest dziś jednym z podstawowych języków używanych w turystyce.

Po francusku można rozmawiać na wszystkich kontynentach. Na świecie posługuje się nim ponad 250 milionów osób. e-Rozmówki francuskie, które mają Państwo przed sobą, powstały z myślą o osobach, które znają ten język w stopniu podstawowym lub nie znają go w ogóle.

Dlatego też e-Rozmówki stanowią cenną pomoc także w trudnych sytuacjach, w jakich możemy znaleźć się za granicą.

e-Rozmówki ułożone są tematycznie, a przejrzysty układ i ciekawa szata graficzna ułatwiają szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Każdy z działów e-Rozmówek składa się z części słownikowej oraz części kontekstowej, czyli typowych wypowiedzi, które mogą okazać się przydatne w danej sytuacji.

W części słownikowej znajdują się wiadomości dwojakiego rodzaju:

– nazwy i napisy, z którymi możemy się spotkać w konkretnej sytuacji,

– listy przydatnych słów wraz z uproszczoną transkrypcją.

Wielką zaletą części kontekstowej każdego działu naszych e-Rozmówek, a zarazem nowością na rynku, jest podział wypowiedzi na to, co mogą Państwo powiedzieć, i to, co mogą Państwo usłyszeć np. na lotnisku czy na stacji kolejowej. Wiele działów ma też wyodrębnione wypowiedzi związane z sytuacjami problemowymi: przykrymi niespodziankami w sklepie, hotelu lub w drodze, jak również poważnymi wypadkami, które mogą nas spotkać w podróży.

W końcowej części e-Rozmówek znajdą Państwo wiele przydatnych informacji: podawanie daty i godziny, miary i wagi, słownictwo związane z częściami świata, pogodą, podstawowe instrukcje, które ułatwią odczytanie napisów na produktach żywnościowych oraz zestawienie podstawowych przymiotników oraz czasowników nieregularnych.

Redakcja

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

Marek Zając - inne e-booki

E-booki podobne do "e-Rozmówki. Język francuski"