Zamęt

Autor: Neal Stephenson

Wydawnictwo: Wydawnictwo MAG

Stron: 980

Opłacalność: 3.21 zł/100 stron

Oszczędzasz: 50%

est rok 1689. Grupa galerników - wśród nich Jack Shaftoe, znany również jako król wagabundów, Jack Półkuśka - więzionych przez Berberów opracowuje szatański plan, który ma im pozwolić odzyskać wolność i zdobyć fortunę. W ten sposób rozpoczyna się ciąg niezwykłych przygód, bitew, pościgów, ryzykownych ucieczek i krwawych pojedynków; niebezpieczny wyścig po srebro… po złoto… nie, to też mało powiedziane: wyścig po legendarny skarb, który narazi nieustraszonych awanturników na gniew możnych i szalonych tego świata, na złość alchemików, jezuitów, flot wojennych, pirackich królowych i mściwych despotów na wszystkich morzach i oceanach naszego globu.

A w Europie…

Śliczna i przedsiębiorcza Eliza, hrabina de la Zeur, królowa handlu, pionek i powiernica królów, dawna turecka nałożnica-dziewica, traci całą fortunę na rzecz zuchowatego francuskiego korsarza. Bez grosza przy duszy, otoczona przez ludzi, którzy pragną albo jej samej, albo jej głowy (jeśli nie jednego i drugiego), wpada w sieć międzynarodowych intryg, rozpaczliwie próbując odzyskać to, co straciła najcenniejszego: dziecko.

Tymczasem…

Newton i Leibniz nadal przedstawiają światu swoje wspaniałe teorie. Ich wzajemna wrogość narasta, uparta alchemia walczy o prymat z filozofią naturalną, arystokraci tracą głowy, powstają nikczemne spiski, we wrogich twierdzach bije się nowe monety (albo i nie), w odległych krajach ojcowie spotykają dawno nie widzianych synów, kapłani wstają z martwych… A Daniel Waterhouse usiłuje dostać się do Massachusetts, aby uciec przed obłędem, który ogarnia cały świat.

Oto drugi brawurowy tom Cyklu Barokowego, kontynuacja bestsellerowego "Żywego srebra". Cykl Barokowy wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Trudno określić jego przynależność gatunkową, wskazać poprzedników czy nadać mu etykietkę - poza etykietką powieści absolutnie genialnej. Stephenson ma niepowtarzalny dar: skomplikowane idee przedstawia w sposób zarazem prosty, zabawny, rozczulający i przyprawiający o dreszcze.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 31,50

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
50,40 zł ibuk.pl
mobi epub
51,02 zł swiatebookow.pl
mobi epub
52,71 zł gandalf.com.pl
mobi epub
53,55 zł empik.pl
mobi epub
od 48,20 zł
(dla stałych klientów)
53,55 zł ebookpoint.pl
mobi epub
56,70 zł ravelo.pl
mobi epub
  37,80 zł
w programie Nexto Premium
59,85 zł nexto.pl
mobi epub
63,00 zł publio.pl
mobi epub
63,00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
63,00 zł legimi.com
mobi
56,70 zł zinamon.pl
epub
56,70 zł zinamon.pl

Neal Stephenson - inne e-booki

E-booki podobne do "Zamęt"