Wzlot i upadek D.O.D.O.

Autor: Nicole Galland, Neal Stephenson

Wydawnictwo: Wydawnictwo MAG

Oszczędzasz: 29%

Melisande Stokes, ekspertka od lingwistyki i języków, spotyka na korytarzu Uniwersytetu Harvarda Tristana Lyonsa, pracownika wojskowego wywiadu. Rozpoczyna się ciąg zdarzeń, które odmieniają tak ich życie, jak losy całego świata. Młody człowiek z zakonspirowanej rządowej agencji zwraca się do Mel, szeregowej pracownicy naukowej, z niewiarygodnie intratną ofertą. Warunek jest jeden: musi dochować tajemnicy.
Tristan chce, aby Mel przetłumaczyła pewne bardzo stare dokumenty. Jeśli są autentyczne, ich znaczenie jest niemal rewolucyjne: dowodzą, że magia naprawdę istniała i była praktykowana od stuleci. Dopiero epoka oświecenia i rewolucja przemysłowa osłabiły jej moc i naraziły na zagładę jej adeptów. W roku 1851, w czasie Wielkiej Wystawy w londyńskim Kryształowym Pałacu, będącej świętem techniki i nowoczesności, magia przestała działać całkowicie. Coś we współczesnym świecie „zagłusza” używane przez nią „fale”. Tristan musi się dowiedzieć, co to takiego.
Powstaje więc Departament Od Diachronicznych Operacji – D.O.D.O. – i rusza do pierwszej misji, której celem jest skonstruowanie urządzenia przywracającego magię światu, a potem posłanie w przeszłość Agentów Diachronicznych, aby udaremnili zagładę magii…. jednocześnie zmieniając odrobinę historię świata. Lecz doskonaląc tę naukę i technologię, Tristan i jego rozrastająca się organizacja ignorują zdradziecki i nieprzewidywalny czynnik – ludzką naturę…
Ta ekscytująca i przepięknie odmalowana powieść fantastyczna, łącząca geniusz, skomplikowanie i pomysłowość Neala Stephensona z ludzkim ciepłem i humorem typowym dla stylu Nicole Galland sprawi, że uwierzycie w to, co niemożliwe, a także przeniesiecie się w zupełnie niewyobrażalne miejsca i czasy.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 30,53

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
30,53 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
34,40 zł ibuk.pl
mobi epub
35,12 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 32,90 zł
(dla stałych klientów)
36,55 zł ebookpoint.pl
mobi epub
38,27 zł swiatebookow.pl
mobi epub
43,00 zł virtualo.pl
mobi epub
  25,80 zł
w programie Nexto Premium
43,00 zł nexto.pl
mobi epub
43,00 zł publio.pl
mobi
38,70 zł zinamon.pl
epub
38,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Wzlot i upadek D.O.D.O."