Kalkulacje finansowe

Autor: Mieczysław Sobczyk

Wydawnictwo: Placet

Opłacalność: 7.49 zł/100 stron

Nie jest wcale przesadne stwierdzenie, że znajomość kalkulacji finansowych jest niezbędna nie tylko specjalistom z bankowości i finansów, ale również tym wszystkim, którzy studiują mikro- i makroekonomię, zarządzanie, rachunkowość, marketing, lub działają w rożnych obszarach praktyki gospodarczej.
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie – możliwie przystępnie i zrozumiale – zasad i metod prowadzenia kalkulacji finansowych. Unikano więc, właściwych dla matematycznych rozważań, metod prezentacji. Zaprezentowano natomiast liczne przykłady liczbowe, ułatwiające zastosowanie tych zasad i metod w różnych sytuacjach. Prezentowane w książce metody są podawane od podstaw; do ich zrozumienia wystarcza znajomość matematyki wyniesiona ze szkoły średniej.
Każdy rozdział pracy zawiera, oprócz podstaw teoretycznych, interpretację wyników przedstawionych przykładów liczbowych. Ponadto, po każdym rozdziale zamieszczono bogaty zbiór zadań do samodzielnego rozwiązania. Posłuży to z pewnością sprawdzeniu zrozumienia istoty rozważań. Kontrolę stopnia opanowania wiedzy ułatwią zamieszczone na końcu pracy odpowiedzi do wszystkich zadań.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 27,05 zł
(dla stałych klientów)
30,05 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
31,20 zł ibuk.pl
pdf
32,64 zł gandalf.com.pl
pdf
35,10 zł ravelo.pl
pdf
35,10 zł zinamon.pl
pdf
35,10 zł swiatebookow.pl
pdf
  23,59 zł
w programie Nexto Premium
37,35 zł nexto.pl
pdf
39,00 zł legimi.com
pdf
39,00 zł publio.pl
pdf
39,00 zł virtualo.pl

Mieczysław Sobczyk - inne e-booki

E-booki podobne do "Kalkulacje finansowe"