Zachowania polskich konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego

Autor: Sławomir Smyczek, Ewa Kieżel

Wydawnictwo: Placet

Oszczędzasz: 20%

Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy ostatnich lat, kryzys w wymiarze europejskim i poszczególnych krajów, wywołuje niekorzystne zjawiska w gospodarkach, a te generują niekorzystne zmiany także w polskiej gospodarce, tworząc nowe uwarunkowania dla funkcjonowania podmiotów rynkowych, w tym konsumentów. Zachowania podmiotów rynkowych określa niepewność i ryzyko powodowane niepewną sytuacją gospodarczą, w tym rynkową.

Praca ma na celu identyfikację powstających, przejawiających się w konsumpcji i zachowaniach konsumentów, nowych procesów i zjawisk, a także działań adaptacyjnych indywidualnych podmiotów konsumpcji w nowych, trudnych warunkach gospodarczych. Zachowania konsumentów w okresie zwiększającej się niepewności i ryzyka stanowią interesujący poznawczo przedmiot badań.

Podstawą pracy były bogate źródła danych i informacji. Posłużono się rozległą literaturą przedmiotu, statystykami wyczerpującymi i niewyczerpującymi oraz danymi z Internetu. Szczególnie istotnymi źródłami danych są w tej pracy wyniki badań pierwotnych, które pozwoliły poznać zachowania konsumentów w sytuacji kryzysowej i kierunki modyfikacji działalności konsumpcyjnej.

Zamierzeniem autorów było zaprezentowanie problematyki związanej z konsumpcją i zachowaniami konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego. W tym celu dokonano takiego doboru zagadnień, które będą sprzyjały przydatności monografii dla badaczy tego problemu, gdyż dają asumpt do dyskusji i dalszych badań nad zachowaniami konsumentów w bardzo turbulentnym otoczeniu rynkowym, a także dla praktyków, którym praca będzie przydatna do prognozowania określonych rynkowych zachowań konsumentów w przyszłości. Praca pomocna będzie także studentom zdobywającym wiedzę w specjalnościach marketingowych oraz słuchaczom studiów podyplomowych zainteresowanym zagadnieniami rynkowych zachowań konsumentów.


Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.29 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 41,92

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 37,73 zł
(dla stałych klientów)
41,92 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
42,00 zł ibuk.pl
pdf
43,91 zł gandalf.com.pl
pdf
46,73 zł swiatebookow.pl
pdf
47,25 zł ravelo.pl
pdf
47,30 zł zinamon.pl
pdf
  31,50 zł
w programie Nexto Premium
49,88 zł nexto.pl
pdf
52,50 zł legimi.com
pdf
52,50 zł virtualo.pl
pdf
52,52 zł publio.pl

Sławomir Smyczek, Ewa Kieżel - inne e-booki

E-booki podobne do "Zachowania polskich konsumentów w warunkach kryzysu gospodarczego"