ISBN:9788374880596

Metodyki zarządzania projektami informatycznymi

Autor: Zdzisław Szyjewski

Wydawnictwo: Placet

Oszczędzasz: 27%

Wiele niepowodzeń realizacji szczególnie dużych projektów informatycznych ma swoje źródło w słabej znajomości metodyk zarządzania projektami. Według badań Capera mniej niż 25% kierowników projektów ma formalnie udokumentowaną znajomość metod estymacji kosztów oprogramowania, planowania oraz analizy ryzyka. Mniej niż 20% z nich ma dostęp do nowoczesnych narzędzi szacujących koszt oprogramowania, a mniej niż 10% do danych historycznych opisujących i oceniających projekty podobne do aktualnie podejmowanych.

Książka składa się wprawdzie z dwóch części tematycznych, ale nie zostały one wydzielone, gdyż stanowią spójną całość. Pierwsza, to rozdziały od 1 do 8 zawierające wiedzę ogólną na temat zarządzania projektami, ze szczególnym uwzględnieniem projektów informatycznych. Druga, czyli rozdziały 9 do 11, to opisy metodyk realizacji projektów informatycznych. Dobrano je tak, by można je zastosować do różnych projektów informatycznych.

W książce omówiono rozwój systemów informacyjnych organizacji. Scharakteryzowano bazy danych, systemy wspomagania decyzji, systemy eksperckie, komputerową integrację przedsiębiorstwa CIM, zastosowanie Internetu w przedsiębiorstwie, w tym w zarządzaniu marketingiem, co stanowi istotę organizacji wirtualnej. SI rozwijany na bazie globalnych sieci komputerowych jest podstawą ewolucji organizacji. Niezakłócony przepływ informacji między klientami a dostawcami przez Internet umożliwia personalizację promocji, dopasowania produktów do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów oraz dwukierunkowy dialog między nimi.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 33.37 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
33.37 zł gandalf.com.pl
pdf
od 33.12 zł
(dla stałych klientów)
36.80 zł ebookpoint.pl
pdf
36.80 zł onepress.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
36.80 zł ibuk.pl
pdf
38.90 zł ebuczek.pl
pdf
38.90 zł ebuczek.pl
pdf
38.90 zł ebuczek.pl
pdf
38.90 zł ebuczek.pl
pdf
39.27 zł legimi.com
pdf
39.27 zł swiatebookow.pl
pdf
39.27 zł virtualo.pl
pdf
41.40 zł zinamon.pl
pdf
46.00 zł publio.pl

Zdzisław Szyjewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Metodyki zarządzania projektami informatycznymi"