ISBN:9788374899710

Wysoko wrażliwi w toksycznej relacji

Autor: Shahida Arabi

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 46.12 zł.

Oszczędzasz: 20%

Skoro sięgasz po tę książkę, to jest bardzo prawdopodobne, że przytłaczają cię toksyczni ludzie w twoim otoczeniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o apodyktycznego współpracownika, który stale krytykuje, o członka rodziny, który tylko bierze, nie dając nic w zamian, czy też o partnera, który regularnie obraża i poniża, relacje z toksycznymi ludźmi wyciskają swe piętno na umyśle, ciele i duszy. Zwłaszcza w przypadku wysoko wrażliwych osób, które wszystko przeżywają intensywniej, głębiej. Takie osoby stanowią wyjątkowo łatwy cel dla manipulatorów, narcyzów, psychopatów i socjopatów.

Wrażliwość, dobroduszność, życzliwość, empatia, sumienność czy chęć dawania to cechy, których toksyczne osoby szukają u innych i które skwapliwie wykorzystują. Ponieważ patrzysz na świat i na ludzi w prostolinijny, życzliwy sposób, możesz nie zauważać złych intencji i sygnałów ostrzegawczych. Warto jednak pamiętać, że relacja WWO i osoby toksycznej nie może być zdrowa – jest to układ typu pasożyt i żywiciel. Pasożyt będzie cię wykorzystywał, wysysał z ciebie energię, bezwzględnie korzystał z twoich zasobów. Sprawi, że zaczniesz odczuwać dyskomfort, stres, irytację, lęk. Wzbudzi w tobie poczucie przybicia, przytłoczenia, zagubienia, dezorientacji. Jak zatem radzić sobie z toksycznymi ludźmi, gdy jest się osobą wysoko wrażliwą?

Shahida Arabi wyjaśnia to niezwykle szczegółowo. Opierając się na wynikach badań naukowych i na własnym doświadczeniu w pracy terapeutycznej, tłumaczy, dlaczego osoby wysoko wrażliwe są tak podatne na wykorzystanie, a także pokazuje, jak wyzwolić się z niezdrowego układu. Ten poradnik do lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce odzyskać swoje życie i uwolnić się z toksycznej relacji, aby w pełni wykorzystać własny potencjał.

W książce znajdziesz praktyczne strategie i porady przedstawione w jasny, zrozumiały sposób. Dowiesz się z niej, jak:

• przeciwdziałać taktykom manipulacji, wykorzystując narzędzia wywodzące się z terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno-behawioralnej;

• rozpoznać różne typy toksycznych ludzi i ochronić się przed nimi;

• odzyskać równowagę i dojść do siebie po toksycznej relacji;

• stawiać zdrowe granice i dbać o siebie;

• wykorzystać swoje „supermoce”, aby rozkwitnąć.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.33 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 47.82 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 43.04 zł
(dla stałych klientów)
47.82 zł ebookpoint.pl
mobi epub
47.92 zł inverso.pl
mobi epub
47.92 zł ibuk.pl
mobi epub
54.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  35.94 zł
w programie Nexto Premium
55.71 zł nexto.pl
mobi epub
58.70 zł gandalf.com.pl
mobi epub
59.90 zł woblink.pl
mobi epub
59.90 zł legimi.com
mobi epub
59.90 zł publio.pl
mobi epub
59.90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Wysoko wrażliwi w toksycznej relacji"