ISBN:9788375157949

Czerwona Królowa

Autor: Victoria Aveyard

Wydawnictwo: Otwarte

Opłacalność: 3.73 zł/100 stron

Jest rok 302 Nowej Ery. W świecie, w którym żyje nastoletnia Mare panuje prosty podział społeczności na lepszych i gorszych: Czerwonokrwiści to słudzy, tania siła robocza i żołnierze przymusowo wcielani do armii i wysyłani na wojnę toczącą się od lat; Srebrnokrwiści to wyższa klasa społeczna, panujący i posiadający magiczne umiejętności. Jak łatwo się domyślić, ci pierwsi są ciemiężeni przez tych drugich, i co również jest do przewidzenia, wkrótce ci pierwsi zbuntują się przeciwko traktowaniu ich przez Srebrnych.

Czerwonokrwista Mare niebawem osiągnie pełnoletniość, co nie wróży nic dobrego, bo dziewczyna jest bezrobotna, a zatem osiągnięcie dorosłości oznacza dla niej wyruszenie na wojnę, z której niewielu wraca. Los jednak się do niej uśmiecha. Mare trafia na królewski dwór jako służąca, gdzie odkrywa, że złodziejskie umiejętności to nie jedyny jej talent, jak zawsze sądziła. Dziewczyna posiada moc, która dla Srebrnych stanowi ogromne zagrożenie.

Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […] A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

Tymczasem w wyniszczonym kraju robi się coraz bardziej niespokojnie. Na sile przybierają ataki tajemniczej Szkarłatnej Gwardii walczącej o wyzwolenie Czerwonych…

 

Książka o tym, ze są wartości, dla których można poświęcić wszystko. Nas zainspirowała do napisania piosenki. Polecamy! - PETER AND JACOB, zwycięzcy piątej edycji programu Tylko muzyka. Must be the music, twórcy piosenki The Red Queen

 

VICTORIA AVEYARD urodziła się i dorastała w małym miasteczku East Longmeadow w Massachusetts. Wyjechała do Los Angeles, aby studiować scenopisarstwo na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, i mimo braku pór roku mieszka tam do dziś. Jest pisarka i scenarzystka, która swoja prace traktuje jak wymówkę, by móc czytać mnóstwo książek i oglądać jeszcze więcej filmów. Więcej informacji o autorce znajdziesz na stronie: victoriaaveyard.com Dołącz do fanów Czerwonej Królowej: facebook.com/CzerwonaKrolowa"

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Victoria Aveyard - inne e-booki

E-booki podobne do "Czerwona Królowa"