ISBN:9788375340976

Koniec z cukrzycą i otyłością!

Autor: Mark Hyman

Wydawnictwo: Nowa Proza

Oszczędzasz: 0%

Na cukrzycę w naszym kraju choruje około 2,5 mln ludzi, ponad 750 tys. z nich o tym nie wie i w związku z tym nie są leczeni – wynika z raportu przygotowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. W raporcie czytamy, że według szacunków w 2030 r. będzie w Polsce 3,2 mln chorych na cukrzycę. Częstość występowania tej choroby rośnie wraz z wiekiem. Ponad 20 proc. osób powyżej 60. roku życia choruje na cukrzycę, a kolejne 20 proc. ma upośledzoną tolerancję glukozy. U 50 proc. cukrzyków występuje choroba niedokrwienna serca. Dodatkowo 77 proc. chorych w Polsce ma podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.
Zawarty w niniejszym poradniku 6-tygodniowy program powrotu do zdrowia może w znaczący sposób nie tylko przynieść ulgę ponad 3 mln chorych Polaków, ale w poważny sposób zmniejszyć ryzyko zgonu, jak również dzięki wdrożeniu nowego stylu życia zapobiec zachorowaniom, co złagodzi wydatki budżetu państwa na leczenie cukrzycy i chorób powiązanych.
Autorowi chodzi o znacznie więcej niż o sam poziom cukru we krwi. Książka traktuje o dotarciu do samych korzeni problemu i zaradzeniu mu na różnych poziomach – biologicznym, osobistym, społecznym i ekonomicznym.
Chociaż poradnik ten dotyczy głównie kwestii otyłości oraz cukrzycy typu 2, to jednak może być również pomocny dla osób z cukrzycą typu 1, chcących żyć ze zdrowo wyrównanym stężeniem glukozy we krwi. Może być też pomocny dla pierwszego w dziejach pokolenia dzieci, które będą bardziej chore i umrą we wcześniejszym wieku niż ich rodzice. Dla nich i dla nas samych możemy popracować nad powrotem do zdrowia.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 44.84 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
44.84 zł publio.pl

Mark Hyman - inne e-booki

E-booki podobne do "Koniec z cukrzycą i otyłością!"