Utracone serce Azji

Autor: Colin Thubron

Wydawnictwo: Czarne

Opłacalność: 4.33 zł/100 stron

Azja Środkowa – serce mongolskiego imperium Tamerlana i cel stalinowskich zsyłek, kraina ogromnych przestrzeni, niezliczonych tajemnic i niezwykłych opowieści. Odległy i fascynujący region, w którym bieg zdarzeń zmienia się gwałtownie i zaskakująco jak krajobraz - stepy przechodzą w pustynie i wypiętrzają się w wysokie góry, burzliwa historia obala i wznosi imperia. W Utraconym sercu Azji Colin Thubron, autor bestsellerowych książek podróżniczych, zabiera czytelników w wyjątkową podróż przez ten mało znany, rzadko odwiedzany, ale piękny i ważny zakątek świata.

"Thubron ma czas. Nadkłada drogi, aby obejrzeć zrujnowaną twierdzę na pustyni, kilka dni szuka zapomnianego grobu wodza antybolszewickiej rewolty, zamiast samolotu wybiera zdezelowany autobus. Odwiedza szacowne zabytki i industrialne monstra, metropolie i zabite dechami wioski. Pociąga go przyroda i wszelkie miejsca kultu. Utracone serce Azji można czytać na kilka sposobów – jako dziennik niespiesznej włóczęgi, erudycyjny przewodnik po regionie albo rzetelny reportaż o państwach Azji Centralnej: Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie (które uzyskały niepodległość zaledwie kilka miesięcy przed przyjazdem pisarza). To jedna z tych lektur, po których chce się spakować plecak i natychmiast wyruszyć w podróż". Wojciech Górecki

"Thubron ma wrażliwość pisarza i umysł historyka. Nie można sobie wyobrazić wspanialszego towarzysza podróży przez nieznane krainy". "Washington Post Book World"

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 18,72 zł
(dla stałych klientów)
20,80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21,22 zł bezdroza.pl
mobi epub
22,02 zł ibuk.pl
mobi epub
23,31 zł bramynauki.pl
mobi epub
23,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  15,54 zł
w programie Nexto Premium
24,60 zł nexto.pl
mobi epub
25,90 zł empik.pl
mobi epub
25,90 zł litres.pl
mobi epub
25,90 zł publio.pl
mobi epub
25,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,90 zł legimi.com
mobi epub
16,99 zł
(z kodem prom.)
26,99 zł woblink.pl
mobi
24,60 zł zinamon.pl
epub
24,60 zł zinamon.pl

Colin Thubron - inne e-booki

E-booki podobne do "Utracone serce Azji"