ISBN:9788375413045

Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Promise

Chmura obliczeniowa (Cloud Computing) jest kolejnym milowym krokiem w rozwoju informatyki. Ujmując rzecz najogólniej, można powiedzieć, że w odróżnieniu od dostarczania oprogramowania cloud computing jest metodą dostarczania, opartych na oprogramowaniu, serwisów i usług. Możliwości, jakie zapewnia, obejmują zarówno rozwiązania dla użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Najlepiej znaną definicję Chmury opracowali analitycy Gartnera: „Cloud computing to styl obliczeń, w którym dynamicznie skalowalne (zwykle zwirtualizowane) zasoby są dostarczane jako usługa za pośrednictwem Internetu. Użytkownik nie musi mieć wiedzy na temat tego, w jaki sposób ta usługa jest realizowana, nie musi też zajmować się aspektami technicznymi niezbędnymi do jej działania”.

Cloud computing bazuje na koncepcji tworzenia rozproszonych systemów obliczeniowych, zlokalizowanych w różnych centrach danych na całym świecie i dostępnych za pomocą interfejsów sieciowych. Ze strony Microsoft takim rozwiązaniem dla rynku jest Windows Azure. Książka „Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów” to pierwsza w Polsce tak obszerna pozycja opisująca zagadnienia Cloud Computing dla programistów. Ambicją autorów było stworzenie kompendium wiedzy dla programistów .NET, PHP i Javy, którzy w łatwy sposób mogą tworzyć skalowalne rozwiązania w oparciu o Windows Azure.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 34.17 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
40.32 zł litres.pl
mobi epub
34.17 zł ebuczek.pl
pdf
34.27 zł vagabook.pl
pdf
34.56 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
40.32 zł ibuk.pl
pdf
44.86 zł swiatebookow.pl
pdf
45.40 zł zinamon.pl
pdf
  30.24 zł
w programie Nexto Premium
46.87 zł nexto.pl
pdf
50.40 zł helion.pl
pdf
od 45.36 zł
(dla stałych klientów)
50.40 zł ebookpoint.pl
pdf
50.40 zł virtualo.pl

Praca zbiorowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów"