ISBN:9788375453904

Quo vaditis?

Autor: Tomasz Gackowski

Wydawnictwo: Aspra

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 34.20 zł.

Tom 17. serii „Media początku XXI wieku” wydawanej we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka „Quo vaditis? Interdyscyplinarne horyzonty nauk o mediach” odpowiada przede wszystkim na pytanie o perspektywy nowej-starej dyscypliny naukowej – nauki o mediach. Nie ulega wątpliwości, iż jest istotnym przyczynkiem do budowania tożsamości polskiego medioznawstwa. Ponadto skłania do integracji środowisko badaczy mediów, pochodzących przecież z różnych dyscyplin naukowych. Najważniejsze jednak jest to, iż niniejsze wydawnictwo stanowi ważny krok w drodze ku dookreśleniu terminologicznych, metodologicznych oraz teoretycznych podstaw nauk o mediach. A przecież to właśnie one stanowią o autonomiczności każdej dyscypliny naukowej. prof. dr hab. Marek Jabłonowski (Uniwersytet Warszawski)

Zebrane w tomie teksty łączy silne powiązanie refleksji teoretycznej nad mediami masowymi z praktyką badawczą, różni zaś odwoływanie się do odmiennych perspektyw i dyscyplin naukowych. Autorzy skupiają uwagę na zagadnienia silnie zakorzenionych w nauce, np. pamięci kulturowej, konstruowaniu narracji czy psychologii perswazji, ale też podejmują zagadnienia zupełnie nowe, takie jak lokowanie produktu czy dziennikarstwo hybrydowe. Publikowane teksty dowodzą, że współczesne medioznawstwo musi rozwijać się w poprzek ustalonych podziałów i dyscyplin naukowych, korzystając z całego dorobku humanistyki i nauk społecznych. Badawcza eksploracja multimedialności wymaga interdyscyplinarnego podejścia. Taka jest – i wydaje się, że powinna być – logika rozwoju nauk o mediach. prof. dr hab. Maciej Mrozowski (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej)

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 34.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
36.57 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
34.20 zł ibuk.pl
pdf
od 32.40 zł
(dla stałych klientów)
36.00 zł ebookpoint.pl
pdf
37.57 zł gandalf.com.pl
pdf
40.05 zł swiatebookow.pl
pdf
40.50 zł zinamon.pl

Tomasz Gackowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Quo vaditis?"