Międzykulturowe aspekty działalności mediów w epoce globalizacji

Autor: Janusz W. Adamowski

Wydawnictwo: Aspra

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 29.64 zł.

Oszczędzasz: 0%

Komunikowanie międzykulturowe rozumiane jako wzajemne oddziaływanie pomiędzy kulturami w danym kraju czy regionie odbywa się poprzez kontakty interpersonalne, wymianę informacji oraz wzajemne uczenie się i rozumienie pojęć pochodzących z różnych środowisk zdefiniowanych według narodowości, języka lub pochodzenia etnicznego. Debaty dotyczące kryzysów kultury narodowej w obliczu różnorodności kulturowej oraz opinie, że globalizacja prowadzi do hegemonizacji kultury, coraz częściej zderzają się z poglądem o przenikaniu się wpływów kulturowych, czego efektem jest hybrydowość globalnej kultury.
Media, stanowiące istotny kanał komunikacji kształtują obrazy różnych kultur. Poprzez przekazy medialne odbywa się powielanie lub obalanie stereotypów, dlatego też szczególnego znaczenia nabierają w skali globalnej, regionalnej, krajowej i lokalnej kwestie równego dostępu do kanałów przekazu różnych grup społecznych, często dotychczas niedoreprezentowanych.
W książce, dość mocno zróżnicowanej treściowo, czytelnik znajdzie zarówno teksty ogólnie traktujące kwestie wpływu mediów masowych na sferę komunikowania międzykulturowego, jak i studia przypadków dialogu międzykulturowego, przebiegającego za pośrednictwem medialnej sieci, zarówno tradycyjnych, jak i nowych środków przekazu treści kulturowych.
Publikacja wydana we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 31.20 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.77 zł ebuczek.pl
mobi epub
31.77 zł ebuczek.pl
pdf
od 28.08 zł
(dla stałych klientów)
31.20 zł ebookpoint.pl
pdf
32.56 zł gandalf.com.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
33.93 zł ibuk.pl
pdf
34.71 zł swiatebookow.pl
pdf
35.10 zł zinamon.pl

Janusz W. Adamowski - inne e-booki

E-booki podobne do "Międzykulturowe aspekty działalności mediów w epoce globalizacji"