Przyznanie praw, wolność, możliwość decydowania. Dawne hasła feminizmu zostały przejęte przez społeczeństwo, które podsuwa kobietom wyretuszowaną, nacechowaną seksualnością i erotyzmem, coraz węższą wizję kobiecości. Przed kobietami otwierają się nowe perspektywy, ale w rzeczywistości aspiracje wielu młodych dziewcząt ograniczane są przez kulturę, w której jedyną przepustką do sukcesu jest uroda. Jednocześnie coraz częściej przekonuje się nas, że widoczna wokół nierówność jest skutkiem wrodzonych różnic biologicznych a nie czynników społecznych.

Na podstawie badań socjologicznych, wywiadów i prywatnych rozmów Natasha Walter – autorka przełomowej pozycji The New Feminism i jedna z czołowych komentatorek współczesnej kultury brytyjskiej – napisała odważną i szczerą książkę, która każe nam na nowo zdefiniować pojęcia kobiecości i seksizmu.

 Kiedyś wydawało mi się, że wystarczy ustanowić zasady dotyczące równości, a tkwiące w kulturze relikty seksizmu znikną na zawsze. Muszę przyznać, że się pomyliłam.

 Natasha Walter