ISBN:9788375612899

Życie Wirtualnych Dzikich

Autor: Dariusz Jemielniak

Wydawnictwo: Poltext

Stron: 340

Opłacalność: 9.34 zł/100 stron

Oszczędzasz: 26%

Życie wirtualnych dzikich to pierwsza na świecie w pełni etnograficzna analiza społeczności stojącej za Wikipedią, największą encyklopedią internetową.

Jak pisze Michael Gorman, były przewodniczący Stowarzyszenia Bibliotek Amerykańskich, „profesor zachęcający do korzystania z Wikipedii to intelektualny równoważnik dietetyka zalecającego przejście na stałą dietę składającą się z Big Maców ze wszystkimi dodatkami”. Jestem właśnie takim profesorem. Nie tylko popieram korzystanie z Wikipedii, ale wręcz aktywnie zachęcam moich studentów, by edytowali ten projekt i pomagali w jego rozwoju.

z Wprowadzenia

Ta książka otwiera oczy. Umożliwia wyjątkowy wgląd w zamknięty świat aktywistów Wikipedii. Profesor Jemielniak jest mocno zaangażowanym Wikipedystą i jednocześnie międzynarodowym naukowcem z dziedziny zarządzania. To podwójne umocowanie pozwala mu na dotarcie do słabo znanych materiałów, które przedstawia w złożonej, pogłębionej analizie. Rezultaty jego badań są przedstawione w niniejszej książce. Otwiera ona oczy czytelnika na gry o władzę i mechanizmy zarządzania stojące za pozornie chaotyczną, anarchistyczną społecznością otwartej współpracy (…). Książka Jemielniaka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć przyszłość współczesnych organizacji.

Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, członek korespondent PAN, profesor Akademii Leona Koźmińskiego

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 31.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
31.75 zł ibuk.pl
mobi epub
33.89 zł litres.pl
mobi epub
36.33 zł ebuczek.pl
mobi epub
36.47 zł woblink.pl
mobi epub
38.18 zł swiatebookow.pl
mobi epub
38.68 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  25.74 zł
w programie Nexto Premium
39.90 zł nexto.pl
mobi
36.50 zł zinamon.pl
epub
36.50 zł zinamon.pl

Dariusz Jemielniak - inne e-booki

E-booki podobne do "Życie Wirtualnych Dzikich"