ISBN:9788375697872

Powróćmy do marzeń

Autor: Franciszek papieź, Austen Ivereigh

Wydawnictwo: Rafael

Oszczędzasz: 26%

„Świat znalazł się w momencie próby. Nie ma powrotu do świata sprzed pandemii” – ogłasza w swojej programowej książce papież Franciszek i kreśli autorski plan ułożenia się społeczeństw po kryzysie związanym z koronawirusem. Nie ogranicza się przy tym do wskazówek mających po doświadczeniach pandemii pobudzić sumienia katolików do ich rozwoju i osobistej zmiany na lepsze. Jego „odważne marzenia” to raczej radykalna, globalna wizja społeczno-polityczna, która ma zmienić świat!
Ponownie podejmowane bardzo mocno wątki ekologii, zmian klimatycznych i migracji, koncepcja dostępności „ziemi, mieszkania i pracy” dla wszystkich, poparcie dla idei bezwarunkowego dochodu podstawowego, radykalna krytyka gospodarki liberalnej, wsparcie ruchów ludowych i dezaprobata dla elit, wyjaśnienia i polemika z krytykami jego decyzji, wreszcie zapowiedź zwołania synodu o... synodalności, to tylko niektóre z tematów, które wzbudzą zapewne gorące dyskusje.
Nic dziwnego, tak zaskakująca treść połączona ze szczególną szczerością Autora musi wywołać burzę. Jedni podejdą do papieskich propozycji z entuzjazmem, inni będą zbulwersowani. Wśród tych pierwszych inny, lepszy świat, który proponuje Franciszek, wzbudzi nadzieję, ci drudzy uznają „odważne marzenia” za niebezpieczną utopię.
Jedno jest pewne, niezależnie od stosunku do społecznych poglądów papieża Franciszka, każdy przeczyta tę książkę z wielkimi emocjami.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 22.13 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
23.32 zł septem.pl
mobi epub pdf
od 20.99 zł
(dla stałych klientów)
23.32 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
23.99 zł inverso.pl
mobi epub pdf
24.61 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
25.42 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
mobi epub pdf
29.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
29.90 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
29.90 zł publio.pl
mobi epub
22.13 zł litres.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.90 zł empik.pl

E-booki podobne do "Powróćmy do marzeń"