W Twojej pracy bardzo ważne jest podpisanie umowy o pracę z pracownikiem w taki sposób, który właściwie zabezpieczy Twoje interesy. Dobrze sformułowana umowa z jednej strony pozwoli Ci uniknąć kłopotów związanych z procesami sądowymi przeciwko pracodawcy, a z drugiej ułatwi Ci dochodzenie roszczeń od pracownika. Zapoznaj się z praktycznym raportem „Rodzaje umów o pracę 2011” i przekonaj się, z jaką łatwością napiszesz umowę, która będzie w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a także dla Ciebie korzystna.

Z raportu dowiesz się, które z elementów muszą w umowie o pracę znaleźć się koniecznie, a których wpisywać nie należy, gdyż mogą niekorzystnie zmienić jej treść.

Jeśli zastanawiasz się:

  • Kiedy możesz ponownie podpisać umowę na okres próbny z tym samym pracownikiem, jak długo może taki okres trwać i na co musisz uważać, wypowiadając pracownikowi tę umowę?
  • W jakim celu zawierana jest umowa na okres próbny oraz jaka ochrona przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na okres próbny?
  • Kiedy i w jaki sposób możesz wypowiedzieć umowę na czas określony oraz ile umów na czas określony możesz podpisać z tym samym pracownikiem?
  • Kiedy umowa na czas określony staje się umową na stałe?
  • Kiedy możesz, a kiedy nie powinieneś zatrudniać na zastępstwo?
  • Jakie są podstawowe obowiązki pracodawcy wobec zastępcy?
  • Co może być przedmiotem umowy o dzieło, co ją różni od umowy o pracę, jakie są zasady wynagradzania z tytułu umowy dzieło oraz kiedy można wypowiedzieć taką umowę?
  • O czym powinieneś pamiętać, zawierając umowę o dzieło oraz jaki warunek musi być spełniony, aby umowa taka nie była potraktowana jak umowa o pracę?

Skorzystaj z raportu „Rodzaje umów o pracę 2011” i przekonaj się, z jaką łatwością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wszystko pod ręką!

Raport został opracowany tak, aby maksymalnie ułatwić Ci korzystanie z zawartych w nim wskazówek, porad i interpretacji. Podzielono go na rozdziały, z których każdy dotyczy innego rodzaju umowy o pracę. W każdym rozdziale znajdziesz informacje na temat warunków, jakie muszą być spełnione, aby zatrudnić pracownika na taką, a nie inną umowę o pracę oraz kiedy i jak można daną umowę wypowiedzieć. Kiedy wypowiedzenie umowy o pracę jest uzasadnione, a kiedy nie. Dowiesz się także, jaka ochrona przysługuje pracownicy, która jest w ciąży lub przebywa na urlopie wychowawczym, a jakie prawa przysługują pracownikowi, który został powołany do odbycia służby wojskowej. Znajdziesz informacje na temat tego, jakie obowiązki ciążą na pracodawcy, a jakie na pracowniku w przypadku każdego rodzaju umowy o pracę. Dowiesz się, o czym w szczególności musisz pamiętać, aby nie narazić się na kary Państwowej Inspekcji Pracy.

Teraz masz do dyspozycji raport, w którym znajdziesz kompleksowe omówienie zagadnień związanych z podpisywaniem i wypowiadaniem umów o pracę. Otrzymasz dokładne wskazówki, praktyczne porady, przykłady z życia wzięte oraz podstawy prawne.

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w raporcie „Rodzaje umów o pracę 2011” i stosować je bez obaw. Raport został przygotowany z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia. Redaktorem merytorycznym raportu jest pani Iwona Jaroszewska-Ignatowska – radca prawny specjalizujący się w prawie pracy. Wykładowca na kierunku „Podyplomowe prawo pracy” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy na łamach „Rzeczpospolitej”, „Pulsu Biznesu”, Wydawnictwa Wiedza i Praktyka, „Gazety Prawnej” i „Poradnika Gazety Prawnej”.

Nie zwlekaj

Sprawdź, jak proste może być sporządzanie umów o pracę, nawet w najbardziej wątpliwych sytuacjach. Zyskaj pewność, że pracownicy nie zakwestionują Twoich postanowień w sądzie pracy.