Płomień i krzyż. Tom 1

Autor: Jacek Piekara

Seria wydawnicza: Cykl inkwizytorski - Mordimer Madderdin, część 1.

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Stron: 344

Opłacalność: 6.89 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Ale to również dwa przeciwstawne sobie znaki - jeden symbolizuje perskich magów ognia, drugi walczących z nimi prawowiernych chrześcijan. Ich walka jest jednym z elementów fabuły nowego cyklu o świecie, w którym Chrystus zstąpił z krzyża.

W 1. tomie poznasz losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - jego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum - tajemniczym klasztorze Amszilas.

Z punktu widzenia chronologii, tom ten otwiera "cykl inkwizytorski" Jacka Piekary. Jest więc doskonałym wprowadzeniem w świat wykreowany przez autora. Natomiast dobrym znajomym Madderdina odpowie na szereg pytań. Co sprawiło, że został Sługą Bożym i Młotem na Czarownice oraz czemu posiada nadnaturalne zdolności? Jaki mroczny sekret związał matkę inkwizytora z wszechwładnym biskupem Gersardem? Skąd wywodzą się członkowie Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium? W jaki sposób przebiega szkolenie w Akademii? Co łączy perskich wyznawców kultu ognia z inkwizytorami? Kim są zdegenerowani Bliźniacy, towarzyszący inkwizytorowi w czasie niektórych misji i jakie powierzono im zadanie?

Najlepsza cena: Ktoczyta.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 23,70

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
23,70 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
25,70 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
25,70 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  17,14 zł
w programie Nexto Premium
27,13 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
27,13 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
28,56 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
28,56 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
28,56 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
25,70 zł zinamon.pl
bez DRM epub
25,70 zł zinamon.pl

Jacek Piekara - inne e-booki

Cykl inkwizytorski - Mordimer Madderdin - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Płomień i krzyż. Tom 1"