Wyprawa w Góry Księżycowe

Autor: Mark Hodder

Seria wydawnicza: Burton i Swinbourne, część 3.

Wydawnictwo: FABRYKA SŁÓW

Stron: 592

Opłacalność: 5.37 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

KOLEJNA POWIEŚĆ ZDOBYWCY NAGRODY IM. PHILIPA K. DICKA 2010 r.

Jest rok 1863, ale nie ten, który być powinien. Czas bardzo zboczył z kursu i mają miejsce wydarzenia, które doprowadzą do niszczycielskiej wojny światowej. Premier lord Palmerston uważa, że posiadając wszystkie trzy Oczy Naga będzie w stanie wpłynąć na przebieg zdarzeń i uniknąć wielkiej wojny. Już ma w swoich rękach dwa kamienie, ale trzeci musi dla niego zdobyć sir Richard Francis Burton. Dla agenta królewskiego jest to szansa na powrót w Góry Księżycowe, gdzie mógłby podjąć drugą próbę odnalezienia źródeł Nilu. Szyki miesza mu rywal John Hanning Speke, a eskalacja konfliktu może doprowadzić do wojny, której próbuje zapobiec Palmerston!

Zaplątany w sieć przyczyn, skutków i nieuchronności Burton nie zdaje sobie nawet sprawy, o jak wysoką stawkę toczy się gra. Ostateczne starcie nastąpi w Londynie, gdzie w roku 1840 Burton musi stanąć oko w oko z człowiekiem odpowiedzialnym za zamieszanie w czasie – Skaczącym Jackiem!

SIR RICHARD FRANCIS BURTON – Podróżnik, poliglota, uczony i agent królewski, czy też może marionetka na usługach sił, których nie jest nawet w stanie pojąć?

ALGERNON CHARLES SWINBURNE – Słynny poeta o ognistej czuprynie, poszukiwacz wrażeń i wyznawca markiza de Sade'a; ból sprawia mu przyjemność, a brandy doprowadza do ruiny!

Trzeci tom przygód Burtona i Swinburne'a stanowi zwieńczenie cyklu, który rozpoczął się Dziwną sprawą Skaczącego Jacka i Zdumiewającą sprawą Nakręcanego Człowieka.

„Od czasu do czasu natrafiam na książkę, czy też cykl książek, który wyrywa mi dywan spod nóg, po czym wymierza mi swoją genialnością celny cios między oczy i mówi: „Kochasz mnie!”, a ja, biedny, nie mogę zrobić nic innego, jak tylko skwapliwie przytaknąć: „Kocham! Kocham nad życie!”. ELITIST BOOK REVIEWS

"Nie pamiętam już, kiedy ostatnio tak bardzo zaskoczyła mnie czytana powieść i kiedy wprawiła mnie w tak wielkie zdumienie i wzbudziła tak wielki entuzjazm, że niemal nie byłem w stanie wyrazić słowami, jak bardzo ją polecam.” ROB WILL REVIEW

Najlepsza cena: Ktoczyta.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.21 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 31,81

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
31,81 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
32,06 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
32,57 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
34,49 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
34,49 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
34,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
  22,99 zł
w programie Nexto Premium
36,40 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
38,31 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
38,31 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
38,32 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
38,32 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
34,50 zł zinamon.pl
bez DRM epub
34,50 zł zinamon.pl

Burton i Swinbourne - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Wyprawa w Góry Księżycowe"