ISBN:9788375781694

Drugie spojrzenie na planetę Ksi

Autor: Marcin Kowalczyk, Janusz A. Zajdel

Wydawnictwo: superNOWA

Oszczędzasz: 14%

Dla uczczenia pamięci fascynującego kolejne pokolenia czytelników słynnego Autora SF superNOWA – wraz z Jego żoną i córką – ogłosiła konkurs na dokończenie „DRUGIEGO SPOJRZENIA...” Wygrał go debiutujący w fantastyce młody literaturoznawca, wykładowca akademicki i autor monografii o twórczości Leopolda Tyrmanda – Marcin Kowalczyk.
Na Ksi opanowanej przez politycznych fanatyków rodem jakby z francuskich uniwersytetów, państwa Czerwonych Khmerów czy z sowieckiej Rosji dochodzi do rewolucji. Przypatrują się jej i próbują nią sterować czterej Ziemianie, których komandor Sloth pozostawił podczas swej pierwszej misji na Ksi, by pomagali zniewolonym i poddawanym szaleńczym eksperymentom kolonistom. Pomoc ma jednak swoje ograniczenia – Ziemianie mogą grać w „żywe szachy”, aranżować rozmaite wydarzenia, wyprzedzać ruchy samozwańczych władców planety, lecz nikt z osadników nie może ucierpieć. Czy taka pomoc może przynieść zamierzone efekty?
Pytanie o sens ingerencji w zniewolone i apatyczne umysły, jakie przed laty postawił Zajdel, jest nadal aktualne. Dziś mierzy się z nim laureat konkursu – Marcin Kowalczyk. A superNOWA ma zaszczyt przedstawić efekt jego inspiracji twórczością Janusza A. Zajdla.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 25.90 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.90 zł virtualo.pl
mobi epub
26.90 zł empik.pl
mobi epub
26.99 zł publio.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl

Marcin Kowalczyk - inne e-booki

Janusz A. Zajdel - inne e-booki

E-booki podobne do "Drugie spojrzenie na planetę Ksi"