GPW IV - Alternatywne Metody Analizy technicznej

Autor: Marcin Krzywda

Wydawnictwo:

Poznaj metody na przewidywanie cen akcji wykorzystując alternatywne metody analizy technicznej.

Chcesz poznać alternatywne metody analizy technicznej i dowiedzieć się, kiedy sprzedawać, a kiedy kupować akcje?

„Z giełdą jest tak, że kursy akcji przedstawia się na wykresach. Te wszystkie słupki i wznoszące się i opadające fale, w oczach znawcy giełdy to swoisty przewodnik, który mówi mu, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać. Wymyślono nawet pewien zbiór metod "analizowania" tychże wykresów. W skrócie metody te polegają na tym, że "jak widzisz coś na wykresie (jakiś wzór/schemat) to kupuj, a jak widzisz inny to sprzedawaj. Szuka polega na tym, aby wiedzieć na co patrzeć, czego szukać i jak to interpretować".

- Marcin Krzywda, autor

Oto czwarta część serii GPW: Alternatywne metody analizy technicznej. Ta książka jest dopełnieniem całej serii i kolejnym krokiem do poznania wiedzy, dzięki której staniesz się inwestorem z sukcesami.

Najważniejsze pytanie każdego inwestora?

Największym pytaniem, które zadają sobie inwestorzy jest: kiedy kupić i kiedy sprzedać akcje? No właśnie, skąd niby masz wiedzieć, kiedy inwestować na całego swoje pieniądze, a kiedy nic nie kupować?

Dlaczego wciąż jedni inwestorzy zarabiają na giełdzie kokosy, podczas gdy inni z trudem wychodzą na zero? Nie korzystają przecież z rad wróżki czy astrologa, a mimo wszystko co miesiąc pomnażają swój majątek, stosując te same sposoby metody rozpoznawania, co i kiedy kupić/sprzedać.

Świece japońskie, wykresy Fibonacciego - to wszystko pojęcia, z którymi mogłeś się spotkać już wcześniej, jeśli grasz na giełdzie. Teraz dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać te narzędzia do wybierania najlepszych akcji i sprzedawania ich po najwyższej cenie.

Jak przewidzieć, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać akcje?

Od dziesięcioleci ludzie starali się wypracować jakąś metodę przewidywania spadku cen akcji. Próbowano różnych technik i sposobów, które miały przewidywać, kiedy najlepiej kupić, a kiedy sprzedać. Przez te lata badań, prób i błędów, opracowano skuteczne i do dzisiaj wykorzystywane sposoby analizowania wartości akcji.

Zbiorem takich metod jest GPW IV "Alternatywne metody analizy technicznej". W tym poradniku opisane są te mniej klasyczne metody, np. oparte na innym typie wykresów.

Która z alternatywnych metod analizy technicznej będzie dla Ciebie najlepsza?

Każdy z czterech rozdziałów, który znajdziesz w tej książce skupia się i dokładnie opisuje jedną metodę analizy technicznej.

 • Świece japońskie

  To metoda analizy wykresów, która powstała w Japonii. Stosuje się tu inny typ wykresów - wykresy świecowe. Wykres taki składa się ze "świec", których interpretacja pozwala lepiej przewidywać przyszłe ceny akcji.  Podstawowe zasady i reguły „świec” są identyczne jak w klasycznej analizie technicznej.

 • Ciąg liczb Fibonacciego

  Już starożytni zauważyli występowanie w przyrodzie różnych proporcji. Jedną z nich jest tzw. złota proporcja. Okazuje się, że ta proporcja ma związek również ze znanym ciągiem liczb Fibonacciego.

  Opracowano metody, które poszukują tych proporcji w wykresach i w ten sposób pozwalają przewidywać i prognozować tzw. momenty zwrotne, dzięki czemu można przewidzieć, kiedy np. sprzedawać akcje.

 • Teoria fal Elliotta

  To kontrowersyjna metoda gry na giełdzie. Opiera się na ciągu liczb Fibonacciego, jak i na wielu obserwacjach jej autora - Ralpha Nelsona Elliotta. Znaczna część tej koncepcji zgodna jest z tradycyjnymi metodami stosowanymi do analizy wykresów. Teoria Elliotta wykracza jednak poza tradycyjną analizę techniczną i ukazuje całościową perspektywę rynku. Pomaga wyjaśnić, dlaczego i gdzie powstają określone formacje i dlaczego zapowiadają taki, a nie inny bieg wydarzeń.

 • Wykres punktowo-symboliczny

  To jeszcze jeden typ wykresów giełdowych i metoda gry związana z nimi.  To chyba pierwsza historyczna znana na zachodzie metoda analizy wykresów.

  Od autora:

   

  Analiza techniczna posługuje się wykresami notowań giełdowych. Rozpoznanie na tych wykresach ukształtowanych wzorów i zrozumienie bieżącej sytuacji na rynku pozwala graczowi giełdowemu ustalić prawdopodobne przyszłe zmiany cen. Prowadzi do ustalenia strategii rynkowej, która pozwala wygrywać, jeśli rynek wybierze najbardziej prawdopodobną drogę rozwoju i zabezpieczyć się w przeciwnym wypadku, jeśli rynek wybierze mniej prawdopodobny kierunek. Innymi słowy wiedza i umiejętności pozwalają wygrać.

  Innym, trudniejszym zadaniem gracza giełdowego jest przewidzenie punktów krytycznych rynku, tj. kiedy one nastąpią i na jakim poziomie cen. Określenie, jak długo dany wzór będzie się kształtować, jest zadaniem łatwiejszym w późniejszej fazie rozwoju danego wzoru. Musimy pamiętać, że mówimy tutaj o prawdopodobieństwie przyszłego ruchu, a nie o pewności. Nikt nie wie dokładnie, co zrobi rynek. Dla większości operowanie pieniędzmi na podstawie prawdopodobieństwa jest trudnym zadaniem. Gracz giełdowy musi zrozumieć, że metoda, w której prawdopodobieństwo wygranej wynosi 70 procent, będzie zawodna w 30 procentach.

   

  Czego jeszcze dowiesz się z tej książki?

 • Poznasz cztery metody analizy technicznej, które pozwolą Ci skuteczniej przewidywać wzrosty i spadki cen akcji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko inwestycji i będziesz w stanie bardziej świadomie i skuteczniej inwestować swoje pieniądze.
 • W jaki sposób interpretować i wyciągnąć konkretne wnioski z poszczególnych wykresów i metod analizy? Dowiedz się, jak czytać statystyki, liczby, tak żeby dowiadywać się z nich, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać.
 • Jakich błędów nie popełnić podczas korzystania z alternatywnych metod analizy technicznej? Są określone błędy, które możesz popełnić często nawet nieświadomie, dowiedz się więc, jak ich uniknąć i zmniejszyć ryzyko złej interpretacji.
 • W jaki sposób korzystać z tych metod przy inwestowaniu w akcje? Krok po kroku nauczysz się korzystać z tych sposobów podczas inwestowania swoich pieniędzy.
 • Czego nie dowiesz się z poszczególnych metod? Jest to bardzo ważna wiedza, dzięki której unikniesz popełnienia błędu, gdy zastosujesz metodę, która nie jest odpowiednia dla danego typu transakcji.
 • Kiedy najlepiej stosować daną metodę i w jakich warunkach z niej korzystać? Nie ma jednej metody analizy, która jest dobra „na wszystko”. Dowiedz się i naucz wybierać najlepsze metody do danej sytuacji, aby otrzymać najtrafniejszą prognozę.

  Ile ta wiedza jest warta dla Ciebie?

  Nie wiem, ile warte jest dla Ciebie poczucie, że swoje ciężko zarobione pieniądze inwestujesz w sposób o wiele bardziej świadomy, a przez to mniej narażasz się na ryzyko. Nie wiem, ile inwestujesz pieniędzy i jak bardzo wpłynęłaby na Twoje życie nawet częściowa ich utrata.

  Wiem jednak, że dzięki śmiesznie małej inwestycji w wiedzę, możesz zabezpieczyć się przed złymi inwestycjami i stratą swoich pieniędzy. Po co ryzykować i popełniać błędy, których można było uniknąć dzięki odpowiedniej wiedzy, a za które musisz płacić ze swojej kieszeni?

  Zainwestuj teraz w wiedzę, która pozwoli Ci bezpiecznie i z maksymalnym zyskiem inwestować swoje pieniądze.

   

 • Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

  Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

  Marcin Krzywda - inne e-booki

  E-booki podobne do "GPW IV - Alternatywne Metody Analizy technicznej"