Poznaj sekrety dotyczące zdobywania pieniędzy, które działają bez względu na okoliczności

P.T. Barnum, to jeden z pierwszych amerykańskich milionerów, który swoje bogactwo zdobywał w czasach wojny domowej, kryzysu ekonomicznego, politycznych rozruchów, niewolnictwa i głodu. W wieku 46 lat WSZYSTKO STRACIŁ, tylko po to, by później zgromadzić jeszcze większą fortunę. Teraz masz okazję przeczytać po polsku jego książkę, w której przekazuje on PONADCZASOWE ZASADY ZDOBYWANIA PIENIĘDZY.

P.T. Barnum (1810-1890) był jednym z pierwszy Amerykańskich milionerów i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci ówczesnego czasu. Stworzył wielkie imperium biznesowe, stał się sławny i jeszcze pomógł swoim pracownikom stać się bogatymi. Tego wszystkiego dokonał podczas wojny domowej w USA, klęski głodu, niewolnictwa, rozruchów politycznych i ekonomicznego kryzysu. Był znanym mówcą, showmanem, autorem wielu bestsellerów, politykiem, inwestorem, przedsiębiorcą i geniuszem marketingu. Mówi się także o nim jako o ojcu nowoczesnej reklamy.

W 1880 roku, w książce "Sztuka zdobywania pieniędzy" (The Art of Money-Getting)" Barnum ujawnił światu swoje sekrety na temat pomnażania pieniędzy. Zawierały one porady na temat biznesu, osobistej efektywności, planowania oraz zarządzania nawet najskromniejszymi finansami.

 • Czy to prawda, że sztuka zdobywania pieniędzy nigdy się nie zmienia?

  Czasy się zmieniają, ale niektóre zasady nigdy.

  Parę lat temu był czas prosperity i hossy, a dzisiaj mamy kryzys. Parę lat temu Internet był dobrem luksusowym, dzisiaj jest w prawie każdym domu. Z biegiem lat widzimy, jak idzie postęp technologiczny, jak zmieniają się normy życia społecznego i otaczający nas ludzie.

  Zadziwiające jest jednak to, że mimo tych wszystkich zmian, nowości i odkryć pewne zasady wciąż pozostają takie same. P.T. Barnum w swojej książce przekazuje Ci FILARY PROWADZENIA BIZNESU, bez których pomnażanie pieniędzy byłoby dla Ciebie udręką. Przykładowo - dbanie o dobry wizerunek, wzbudzanie ciekawości produktem / sklepem, lub szukanie swojej własnej drogi zawodowej, zgodnej ze swoimi umiejętnościami - te wszystkie założenia działają niezależnie od tego, czy jest kryzys, hossa, duża konkurencja czy jakiekolwiek inne przeciwności.

  Mało tego - te zasady nie dotyczą tylko biznesu - to są uniwersalne zasady, których poznanie jest niezbędne, aby zmienić swój sposób myślenia, który wiele osób hamuje na drodze do sukcesu.

  Chcesz poznać zawsze działające zasady zdobywania pieniędzy, działające wbrew wszystkim przeciwnościom?

  Niektórzy ludzie rodzą się z wiedzą, jak zdobywać pieniądze, a inni nigdy jej nie poznają. Są pewne fundamentalne zasady, którymi każdy powinien się kierować, jeśli chce zdobyć bogactwo. Działają one niezależnie od „czasów” i okoliczności.

  Oczywiście nie są one znane wszystkim, dlatego też i wielu ludzi żyje cały czas od pierwszego do pierwszego, a inni opływają w bogactwo. Dlatego też m.in. dzieci bogatych rodziców pomnażają ich majątki i stają się jeszcze bogatsze, podczas gdy biedni z pokolenia na pokolenie są biedni. Bez różnicy jest to, w jaki sposób chcesz zdobyć wielkie pieniądze: zakładając firmę czy inwestując na giełdzie, czy w jakikolwiek inny sposób. To, co najbardziej się liczy, to Twoje myślenie na temat pieniędzy. Sposób, w jaki je zdobędziesz, jest już tylko krokiem do celu.

  Jak zdobywało się pieniądze 140 lat temu, a jak to wygląda dzisiaj?

  Barnum, w odróżnieniu od wielu „nauczycieli sukcesu”, sam był milionerem i doszedł do swojego majątku własną pracą. To właśnie doświadczenie zarabiania pieniędzy, od pierwszego dolara do milionów, pozwoliło mu dogłębnie poznać zasady zdobywania bogactwa.

  Jeśli nie znasz tych zasad, to czeka Cię długa i ciężka droga, żeby być bogatym, a może nawet nigdy Ci się to nie uda. Paradoksalnie, nawet jeśli wygrasz w Totolotka, to i tak nie będziesz w stanie utrzymać przy sobie tych pieniędzy bez poznania zasad bogactwa.

  Śmiało można powiedzieć, że P.T. Barnum (chociaż nieświadomie) stał się jednym z pierwszych wielkich, i mających wpływ na tysiące ludzi, nauczycieli sukcesu i finansowego bogactwa.

  Fragment książki:

  Prawdziwa ekonomia jest źle zrozumiana, ludzie zaś idą przez życie, nie pojmując właściwie, czym jest ta zasada. Jeden mówi: "Mam takie a takie przychody, a tam jest mój sąsiad, który ma takie same. Jednak każdego roku jemu wystarcza i jeszcze zostaje, mnie zaś brakuje. Dlaczego? Wiem przecież wszystko o oszczędzaniu." Myśli że wie, ale nie wie. Są ludzie, którzy myślą, że oszczędzanie polega na zachowywaniu ścinków sera i resztek świec, na obcięciu dwóch pensów z rachunku za praczkę, i w ogóle na robieniu wszelkiego rodzaju małych, trywialnych, brudnych sztuczek. Oszczędność to nie skąpstwo. Nieszczęściem jest także to, iż tego typu ludzie stosują swoje oszczędzanie tylko w jednym kierunku. Wyobrażają sobie, że są tak cudownie oszczędni, wydając mniej o pół pensa tam, gdzie powinni wydać dwa pensy, iż myślą, że mogą sobie pozwolić na rozrzutność w innych kierunkach.

  Oto czego jeszcze dowiesz się z tej książki:

 • Dlaczego mimo ciężkiej pracy, wysiłku i poświęcenia, większość ludzi nie jest zadowolona ze stanu swojego portfela, chociaż „teoretycznie” powinna? Dowiedz się, jak uniknąć błędów w swoim dążeniu do finansowego spokoju, które mogą spowodować, że poniesiesz porażkę, a Twoja praca pójdzie na marne.
 • Jak zarządzać swoimi finansami, aby nawet jeśli nie masz dużo pieniędzy, pomnażać je i budować swój kapitał? Tak, jest możliwe oszczędzać i gromadzić więcej pieniędzy, nawet jeśli uważasz, że mało zarabiasz.
 • Często wręcz absurdalne czynności, które wykonują ludzie bogaci, a które większość „normalnych” osób uważa za dziwactwo i stratę czasu. Dowiedz się, co robią bogaci, a czego nie chcą robić biedni.
 • Jak uniknąć porażki po sukcesie? Dowiedz się, dlaczego tak wiele osób traci swojej fortuny lub spełnione marzenia nie dają im żadnej satysfakcji i sam nie wpadnij w tę pułapkę.
 • Jaka jest jedna cecha charakteru, która pozwoli Ci dojść do celu i pokonywać przeciwności, które na pewno na Twojej drodze się pojawią (nie chodzi o wiarę w sukces)? Dowiedz się, czego potrzebujesz, aby Twoja motywacja nie wygasła i napędzała Cię każdego dnia.
 • Jedna najlepsza rada na przyspieszenie osiągnięcia sukcesu. Ta jedna wskazówka, zaoszczędzi Ci lata pracy i zmarnowanego czasu. Będzie prawdopodobnie najlepszym sposobem, jaki kiedykolwiek dostaniesz, aby szybciej stać się bogatym.
 • Czego nigdy nie robić, jeśli chcesz osiągnąć satysfakcjonujący Cię sukces, który da Ci spełnienie?
 • Dlaczego tak wiele osób, mimo że doszło do dużych pieniędzy, straciło je i już nigdy nie będą mieli szansy stać się znowu bogatymi?
 • Co robić, dążąc do osiągnięcia finansowego sukcesu, aby zapobiec porażce albo nie utrudniać i nie sabotować własnych starań? Niestety często zupełnie nieświadomie robimy rzeczy, które przeszkadzają nam osiągnąć swoje marzenia. Dowiedz się, jak temu zapobiec.

  Co słynni autorzy mówią o Barnumie?

  Joe Vitale, autor „Hipnotycznego Marketingu” - jednego z największych bestsellerów, jakie kiedykolwiek zostały wydane w naszym wydawnictwie, należy do zwolenników nauki P.T. Barnuma. Napisał nawet o jego sposobach działania książkę: „Co minutę rodzi się klient” - tak wielki wpływ na jego sukces miał Barnum.

  Poza tym wielu biznesmenów i trenerów sukcesu (m.in. Kevin Hogan, autor „Psychologii Perswazji") powołuje się na sposoby działania Barnuma i obficie korzysta z jego uniwersalnych zasad osiągania sukcesu (np. dotyczących zarządzania czasem czy traktowania innych ludzi).

  Czy zrobisz pierwszy krok do zdobycia bogactwa?

  Ta książka nie jest dla każdego. Jeśli szukasz sztuczek i trików na to, jak zostać bogatym, to nie znajdziesz w niej nic interesującego. Jeśli myślisz, że przeczytasz ją i z dnia na dzień staniesz się bogaty, to również Cię nie zainteresuje.

  Natomiast jeśli chcesz poznać główne zasady, które pozwalają zdobywać wielkie pieniądze niezależnie od tego, jakie są przeciwności, jeśli chcesz wyrobić w sobie fundamenty myślenia na temat zdobywania bogactwa, to trafiasz idealnie.

  P.T. Barnum w swojej bestsellerowej książce dzieli się z Tobą wiedzą, którą zdobywał przez lata, budując własne finansowe imperium od pierwszego dolara. Właśnie teraz nadarza Ci się okazja, aby z tego skorzystać. Poznaj jego sekrety, z których od ponad 140 lat korzystają tysiące ludzi na całym świecie.