ISBN:9788375828146

Cała prawda o nauce języka angielskiego

Autor: Lidia Głowacka-Michejda

Wydawnictwo: Złote Myśli

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 10.90 zł.

Oszczędzasz: 30%

Skoro trafiłeś na tę stronę, to zakładam, że uczyłeś się, uczysz się lub planujesz nauczyć się języka angielskiego, tylko coś Cię przed tym powstrzymuje. Jeśli podjąłeś kiedyś próby i nie robiłeś takich postępów, jakich byś oczekiwał, to najprawdopodobniej pomyślałeś sobie: „Pewnie się do tego nie nadaję; nie mam wystarczająco dużych zdolności językowych.” Być może stwierdzałeś, że to kwestia wieku, czyli że jesteś za stary na naukę języka obcego. Brzmi znajomo?

Wszystko, co myślisz, że wiesz o nauce języka angielskiego to bujda!

Przepraszam, jeśli Cię tym tekstem uraziłam. Zdaję sobie sprawę z tego, jak niewygodne musi być dla Ciebie to zdanie. W końcu tak dobrze jest używać zasłyszanych gdzieś opinii na temat nauki języka angielskiego, które zwalniają Cię od kolejnych starań zrozumienia i używania go. W tym momencie muszę Cię ostrzec - przeczytanie tej książki sprawi, że...

Zanim dokończę to zdanie, pozwól, że Cię o coś zapytam.

Co przeszkadza Ci w nauczeniu się języka angielskiego?

Sprawdź, czy któreś z poniższych stwierdzeń wydają Ci się znajome:

 • 1. Brakuje mi zdolności językowych.
 • 2. Jestem za stary. Nauka języka obcego jest przeznaczona dla ludzi młodych.
 • 3. W szkole zostałem skutecznie zniechęcony do tego języka przez moją nauczycielkę.
 • 4. Nie będę się teraz już uczył, bo wstyd mi być w grupie z młodszymi ludźmi.
 • 5. Nie mam czasu na naukę języka angielskiego.
 • 6. Nie byłem nigdy w USA ani w Wielkiej Brytanii, więc nie nauczę się dobrze j. angielskiego.

  Powiem Ci coś i mam nadzieję, że Cię to wkurzy: Ty NIE CHCESZ nauczyć się języka angielskiego

  Jak inaczej można zinterpretować fakt, że chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco? Wiesz, co ja myślę? Tak naprawdę, to nie zależy Ci na tym, żeby nauczyć się j. angielskiego! Zdenerwowałam Cię troszkę? Spokojnie, to tylko taka prowokacja. Masz całkowite prawo mieć różne blokady przed nauką języka angielskiego, większość uczniów je ma. Są za nie odpowiedzialni nauczyciele, z którymi miałeś dotychczas do czynienia, oraz wysoce niedoskonały system edukacji, który wbrew wszelkiej logice, wszystkich uczniów próbuje uczyć w ten sam sposób.

  Aby był jednak sens w tym, żebyś przeczytał książkę ”Cała prawda o nauce języka angielskiego”, muszę się upewnić, że Ty na poważnie chcesz tę prawdę poznać. Będzie to wiedza niewygodna, której się nie propaguje i o której się nie mówi. Będzie to wiedza, która wzbudzi w Tobie natychmiastowe pragnienie poznania języka angielskiego.

  Od Marty Chłodnickiej, pracowniczki Złotych Myśli:

  Opis książki, który właśnie czytasz, jest mojego autorstwa. Zostałam poproszona o jego napisanie po przeczytaniu książki Pani Lidii, ze względu na moje wykształcenie. Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych na UAM w Poznaniu. Przez trzy lata zbierałam wiedzę na temat tego, JAK UCZYĆ. Prowadząc praktyki, wgłębiłam się w problemy zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

  Po przeczytaniu kilku pierwszych stron książki "Cała prawda o nauce języka angielskiego" bez wahania podjęłam się napisania tego tekstu. Jestem zdania, że tego tematu nie można było lepiej ująć. Nie spotkałam się dotychczas z bardziej rzetelną i dogłębną analizą problemu, jakim jest nauka języka angielskiego. Podziwiam Panią Lidię, że podjęła się walki z wymówkami stosowanymi przez uczniów w różnym wieku i z różnym bagażem doświadczeń. Najchętniej rozdałabym tę publikację wszystkim moim znajomym i rodzinie, żeby wreszcie zrozumieli prawdę o nauce języka angielskiego, która pozwoli im na wyzbycie się blokad raz na zawsze, co stukrotnie zwiększy ich skuteczność w przyswajaniu tego języka. Mam nadzieję, że Ty na niej także bardzo skorzystasz...

  "Ale ja nigdy nie nauczę się idealnej wymowy..."

  Zadam Ci proste pytanie: i co z tego? Czy zamierzasz robić doktorat z anglistyki? Przecież nie o to chodzi, żeby brzmieć jak rodowity Brytyjczyk czy Amerykanin. Zresztą, wcale nie jest powiedziane, że Ci się to nie uda, jeśli oczywiście Twoje predyspozycje fizjologiczne Ci na to pozwolą. A jeśli nie, to przecież idealna wymowa nie jest celem nauki języka angielskiego, prawda? Chodzi o skuteczną komunikację, a do tego wystarczy świadomość poprawności wypowiadanych przez nas słów – żeby przekazywały dokładnie to, co chcemy przekazać.

  Skoro jesteśmy przy tym temacie, to odpowiedz sobie, proszę, na bardzo ważne pytanie:

  Po co chcesz się nauczyć języka angielskiego? Powodów może być wiele:

 • żeby spełnić wymogi przyszłego lub obecnego pracodawcy
 • żeby móc kontynuować studia
 • żeby zrozumieć wiele stron internetowych lub książek
 • żeby móc się porozumiewać z obcokrajowcami
 • żeby podążać zgodnie z trendem kulturowym
 • żeby zdać maturę, egzamin, kolokwium, zdobyć certyfikat
 • żeby móc oglądać filmy w oryginale
 • żeby zostać informatykiem
 • żeby cieszyć się z rozumienia gry słów w języku angielskim
 • żeby móc spokojnie podróżować po świecie, wiedząc, że po angielsku można się wszędzie dogadać

  O AUTORCE KSIĄŻKI "Cała prawda o nauce języka angielskiego"

  Lidia Głowacka-Michejda:

  Z wykształcenia psycholog (magister psychologii UAM) oraz nauczyciel języka angielskiego (Licencjat Kolegium Języków obcych UAM). Od ponad 15 lat nauczycielka języka angielskiego i kierowniczka własnej szkoły językowej. Biegle włada 3 językami obcymi - angielskim, francuskim i rosyjskim, jest w trakcie nauki języka hiszpańskiego (również po to, aby sobie przypomnieć, jak to jest uczyć się języka od podstaw). Od 4 lat pracuje w firmie rekrutacyjnej (jest headhunterem), gdzie często spotyka się z ciekawymi ludźmi, mającymi duże doświadczenie zawodowe, a których brak znajomości języka angielskiego dyskwalifikuje przy rekrutacjach na ciekawe stanowiska pracy.

  Postanowiła napisać książkę, gdyż wokół nauki języków obcych narosło wiele błędnych przekonań, które powodują, że ludzie zniechęcają się już na samym starcie. Jej zdaniem rzetelne opracowanie prawd i mitów na temat uczenia się języka angielskiego pozwoli wielu ludziom uwierzyć we własne możliwości, pokonać lenistwo, strach, uprzedzenia i powodować, że realniej spojrzą na tę kwestię i odpowiedzą sobie na pytanie: czy naprawdę zależy mi na tym, aby poznać język obcy? a jeżeli tak, to co chcę poświęcić, aby osiągnąć swój cel? co zrobić, aby się zmotywować, gdy przyjdzie zniechęcenie? czy uczyć się samemu, czy z lektorem? z Polakiem czy Native speakerem? oraz wiele innych odpowiedzi na podobne pytania.

  OSTRZEŻENIE: Przeczytanie tej książki sprawi, że kopniesz swoje wymówki tak daleko, że polecą w kosmos i nigdy nie wrócą!

  Wyobraź sobie, że wszystko, co blokuje Cię przed nauką języka angielskiego, znajduje się w okrągłej piłce. Wrzuciłeś właśnie do niej swoje negatywne przekonania o nauce. A teraz, w swojej wyobraźni, weź tę piłkę do ręki, ustaw ją dobrze przed sobą i z całej siły ją kopnij! Zrób to tak, jakby nie istniało przyciąganie ziemskie!

  Jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

  Skoro dotarłeś do tego miejsca, jestem już w 100% przekonana, że chcesz nauczyć się języka angielskiego. Przechodzimy do sedna sprawy, czyli odpowiedzi na pytanie: JAK?. Jesteś osobą in

 • Najlepsza cena: IBUK
  LUB
  Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

  Znaleziono 8 ofert ebooków od 18.83 zł

  Formaty Cena Księgarnia
  mobi epub
  24.50 zł swiatksiazki.pl
  pdf
  od 10.90 zł
  (dla stałych klientów)
  12.11 zł ebookpoint.pl
  pdf
  18.83 zł ibuk.pl
  pdf
  21.52 zł inverso.pl
  pdf
    16.14 zł
  w programie Nexto Premium
  25.02 zł nexto.pl
  pdf
  26.90 zł virtualo.pl
  pdf
  26.90 zł legimi.com
  pdf
  26.90 zł publio.pl

  E-booki podobne do "Cała prawda o nauce języka angielskiego "