Nie ma żadnych badań, które udowodniłyby, że kobiety prowadzą gorzej niż mężczyźni. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn bywają dobrzy i źli kierowcy. Kobiety mają natomiast wrodzony talent do tego, aby być dobrym kierowcą. Nie zawsze go jednak wykorzystują i dlatego nadal panuje uzasadniony chwilami stereotyp „baby za kierownicą”...

Co zrobić, aby inni kierowcy nie myśleli o Tobie: „No tak, baba za kierownicą”? Jak złamać stereotyp?

W dzisiejszych czasach kobiety, które nie prowadzą samochodu, mają bardzo ciężko. Życie wymusiło bowiem na nich przyjęcie kolejnej roli wcześniej zarezerwowanej przede wszystkim dla mężczyzn – roli kierowcy. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale i czasu – nie możemy sobie pozwolić na cierpliwe wystawanie na przystankach, bo gonią nas zawodowe i domowe obowiązki. Wsiadając do samochodu, zapominamy jednak często, że tworzymy wizerunek wszystkich jeżdżących kobiet... O tym właśnie pragnie przypomnieć autorka książki „Wenus za kierownicą”. A jej lektura będzie niesamowitą inspiracją.

Zostałam poproszona, aby napisać opis tej książki i muszę przyznać, że zrobiłam to z olbrzymią przyjemnością. Bardzo ważne są dla mnie kwestie związane z bezpieczeństwem moim i moich bliskich i dlatego też wierzę, że po tę książkę sięgnie naprawdę wiele kobiet, które w odróżnieniu od mężczyzn są otwarte na wskazówki dotyczące bezpiecznej i przede wszystkim prawidłowej jazdy samochodem.

Muszę też przyznać, że nie spotkałam się z taką książką do tej pory na polskim rynku wydawniczym. Autorka w niezwykle celny i przede wszystkim humorystyczny sposób uświadamia, ile błędów robimy za kierownicą i jak bardzo przez to narażamy siebie i swoich bliskich na niebezpieczeństwo.

Książka idealna na prezent

To idealna pozycja na prezent szczególnie dla kobiet kierowców, choć osobiście uważam, że powinni ją przeczytać także mężczyźni, ale coś czuję, że tylko niewielu się na to odważy.

Jeśli jesteś facetem i czytasz ten tekst, to zastanów się, czy nie kupić tej książki swojej żonie czy przyjaciółce. To idealna publikacja, która dostarczy nie tylko wartościowej wiedzy, ale i sporo rozrywki. Ściągnij jej fragment, zanim zdecydujesz się na zakup, a przekonasz się o tym na własnej skórze.

- Marta Chłodnicka

Czy jesteś już dobrym kierowcą?

Jak zdefiniowałabyś dobrego kierowcę? Dla mnie dobry kierowca to taki, z którym nie boję się jeździć jako pasażerka, oraz taki, który nie wzbudza mojej szczególnej uwagi na drodze, gdy sama prowadzę. A dla Ciebie?

  • Zweryfikuj swoją wiedzę na temat bezpiecznej jazdy.

    Bardzo często wydaje nam się, że to, jak się zachowujemy za kierownicą, jest całkowicie bezpieczne. Autorka publikacji zaskoczy Cię przykładami zachowań, które z początku wydawały się niegroźne... To właśnie ta wiedza sprawi, że inni z przyjemnością będą wsiadać do samochodu, który masz prowadzić, nie martwiąc się o swoje zdrowie czy życie. Inni kierowcy najpewniej zostaną obojętni wobec Twojej jazdy – co tak naprawdę jest oczekiwanym rezultatem, żeby w spokoju pozwolili Ci dojechać na miejsce. :-)

    Niektóre kobiety spędzają w samochodzie mnóstwo czasu. Sama autorka przyznaje się do tego, że „Z biegiem lat, konieczności, mój samochód zmienił się w jeżdżąca bibliotekę, mini bar szybkiej obsługi, centralkę telefoniczną, a nawet gabinet odnowy biologicznej. To w nim toczy się spory kawał mojego życia.” Nic dziwnego, że auto stało się dla nas tak ważnym miejscem, ale nie możemy i nie powinnyśmy zapomnieć, do czego zostało oryginalnie stworzone. :-)

    Czasami tę wiedzę trzeba po prostu odświeżyć. Może się okazać, że uświadomienie sobie kilku faktów uratuje nasze zdrowie lub nawet życie.

    Do lektury Wenus usiadłem pełen obaw i bez entuzjazmu. Jak to, Baba będzie radziła, jak mamy zachować się za kierownicą? Jakżeż się myliłem!!! Każdemu przyszłemu adeptowi, ale i też wszystkim czynnym kierowcom polecam - znajdź czas, przeczytaj! Dużo zyskasz!!!

    - Piotr Antoszewski

    Emerytowany policjant ruchu drogowego, instruktor, egzaminator kandydatów na kierowców i egzaminatorów WORD w Poznaniu

    Pół żartem, pół serio

    Autorka książki, Alina Kizierowska, będzie Cię prowokować, rozśmieszać, a przede wszystkim zainspiruje Cię do tego, abyś odświeżyła lub utrwaliła swój status dobrego kierowcy. :-)

    Dlaczego WARTO przeczytać „Wenus za kierownicą”?

    Mimo że kobiety są zazwyczaj ostrożniejsze i bardziej świadome niebezpieczeństw, popełniają różne mniejsze i większe grzeszki.

    Z tej książki dowiesz się, jak być mistrzynią kierownicy i nie denerwować pozostałych uczestników ruchu – jakie elementy jazdy są istotne, na czym należy się skupić, jak wykorzystać swoje wrodzone atuty.

    Mężczyźni natomiast spojrzą na prowadzenie samochodu z kobiecego punktu widzenia, a także zweryfikują swoje nawyki. Jeśli oczywiście odważą się sięgnąć po książkę napisaną przez Kobietę dla Kobiet. Ale na to może sobie pozwolić wyłącznie mężczyzna w 100% pewny swojej męskości. :-)

    Ponadto dzięki książce "Wenus za kierownicą":

  • Spojrzysz prawdzie w oczy, czyli poznasz statystyki wypadków.
  • Dowiesz się, jak zachować spokój w trudnych drogowych sytuacjach.
  • Różne zachowania za kierownicą – jak na nie reagować?
  • Grzechy główne kierowców i pieszych.
  • Główni wrogowie kierowców – jak się ich wystrzegać?
  • Jakie są wrodzone zdolności kobiet? Wykorzystaj swoje mocne strony za kierownicą.
  • Jak jeździć bezpiecznie?
  • Jak przetrwać w korku i najlepiej spędzić ten czas?
  • Poznasz zjawiska fizyczne i to, co dzieje się z samochodem w różnych warunkach atmosferycznych.

    Opinie osób, które przeczytały tę książkę przed premierą:

    Chociaż mam prawo jazdy od wielu lat, nigdy nie czułam się zbyt pewnie na drodze. Ostatnio, gdy ilość samochodów, zwłaszcza w dużych miastach, wzrosła lawinowo, a pośpiech i nerwowość kierowców stały się normą, w ogóle boję się siadać za kierownicą. Sądzę, że ta wspaniała książka, pełna celnych spostrzeżeń i okraszonych humorem dobrych rad, pomoże mi pokonać ten problem i uwierzyć w siebie jako pełnoprawnego uczestnika ruchu drogowego.

    - Dorota Paśnikowska

    Każde zachowanie innych użytkowników drogi wymusza na nas dostosowanie się do warunków. Dopóki będziemy jeździć, musimy się uczyć, również od innych. Polecam poradnik do dogłębnego przeczytania i stosowania; jako uzupełnienie szkolenia.

    - Bogdan Spatow, były instruktor nauki prawa jazdy

    Cieszę się, że nareszcie ktoś pomyślał o Paniach-kierowcach. Książkę Pani Aliny polecam w szczególności tym kobietom, którym za kierownicą brakuje pewności siebie.- Urszula Korcz

    Ty też poradzisz sobie w drogowej dżungli. Jedyna taka publikacja dla KOBIET.

    Gdybyśmy założyły, że na drodze obowiązują takie same zasady dobrego wychowania i savoir-vivre'u jak w pozostałych aspektach życia, czekałoby nas gorzkie rozczarowanie. Wielu kierowców wpada w trans, który stanowi niebezpieczeństwo wobec pozostałych uczestników i uczestniczek ruchu. Mam na myśli wszystkie te nierozsądne zachowania, które Ci teraz przychodzą na myśl, na przykład slalom w korku, zajeżdżanie drogi, udowadnianie, kto ma rację, gestykulacja sugerująca, że jazda przepisową prędkością nie jest satysfakcjonująca. Zdarza się także, że spokojne i opanowane na co dzień kobiety, za kierownicą wykazują zachowania agresywne. ;-)

    Niestety dla wielu osób (nie tylko mężczyzn) samochód to:

  • trofeum, którym należy się chwalić i popisywać,
  • miejsce, w którym nadrabia się zaległości towarzyskie lub załatwia sprawy zawodowe przez telefon;
  • miejsce, w którym robi się makijaż lub się flirtuje.

    Te i inne elementy wpływają na przerażającą liczbę – 80%. Dokładnie tyle procent wypadków powodowanych jest przez obniżoną koncentrację kierowców na prowadzeniu pojazdu. Najgo