Między ciałem a umysłem

Autor: Monika Bąk-Sosnowska

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

 

Książka jest przeglądem dostępnej na świecie wiedzy naukowej oraz pochodzącej z praktyki klinicznej, na temat obrazu ciała u osób z nadwagą. Omawia szczegółowo problematykę otyłości, odchudzania się oraz obrazu siebie – ze szczególnym uwzględnieniem obrazu własnego ciała. Integruje różne stanowiska teoretyczne oraz doświadczenia terapeutyczno - psychologiczne i medyczne.

Problem przedstawiony jest w sposób zdyscyplinowany i przejrzysty - wychodząc od definicji i genezy, poprzez jego manifestację, aż do obserwowalnych skutków. Od konstruktów teoretycznych (np. nadwaga czy obraz ciała), po zjawiska subiektywnie doświadczane (np. zaburzenia w obrazie własnego ciała czy psychologiczne konsekwencje nadwagi), aż do konkretnych zachowań (np. dieta czy psychoterapia stosowana przy odchudzaniu).

Książka może być użyteczna dla czytelnika ze względu na swą zawartość teoretyczną - zawiera definicje, kryteria diagnostyczne zaburzeń, przegląd badań naukowych oraz zestawienie metod zaradczych (np. diet), związanych z poruszaną problematyką. Stanowi jednak również zbiór informacji praktycznych, przydatnych np. w odchudzaniu.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 16,10

Formaty Cena Księgarnia
pdf
16,10 zł zinamon.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
17,36 zł ibuk.pl
pdf
22,32 zł ravelo.pl
pdf
22,32 zł swiatebookow.pl
pdf
  14,88 zł
w programie Nexto Premium
23,56 zł nexto.pl
pdf
24,80 zł legimi.com
pdf
24,80 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Między ciałem a umysłem"