Problemy edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych, t. 3

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS

        W treści kolejnego, trzeciego już tomu z serii „Problemy Edukacji, Rehabilitacji i Socjalizacji Osób Niepełnosprawnych” zostały wydzielone trzy zasadnicze części. Ich spoiwem jest problematyka edukacji i prawnych kontekstów społecznego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

        W pierwszej części zaprezentowano tematykę kształcenia uczniów niepełnosprawnych w wybranych krajach europejskich. Druga zawiera próbę wielozakresowego spojrzenia na rodzimy system kształcenia specjalnego. Meritum ostatniej części książki stanowią zagadnienia prawne i etyczne. Są one rozpatrywane w trzech głównych nurtach: prawa dziecka do akceptacji i szacunku, wsparcia społecznego oraz realizacji zasad sprawiedliwości społecznej w odniesieniu do osób niepełnosprawnych.

        Autorzy mają nadzieję, że przedstawione koncepcje staną się przyczynkiem do dyskusji nad efektywnością edukacji specjalnej i koniecznością poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań pracy dydaktycznej, wychowawczej z osobami wymagającymi szczególnego wsparcia edukacyjnego.

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 19,40

Formaty Cena Księgarnia
pdf
19,40 zł zinamon.pl
pdf
20,22 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
20,86 zł ibuk.pl
pdf
26,82 zł ravelo.pl
pdf
26,82 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Problemy edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych, t. 3"