ISBN:9788375879575

Trenuj umysł

Autor: Katarzyna Sabela, Mirosława Cuper

Wydawnictwo: Impuls

Książka ta zawiera zestaw ćwiczeń nazwanych na nasze potrzeby kartami prac wraz z rozwiązaniami stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń płynących z naszej pracy zawodowej oraz dostępnej literatury. Nie opiera się ona na konkretnej metodzie. Ćwiczenia o różnym stopniu trudności oraz zróżnicowanej tematyce, bazujące na wiedzy ogólnej, nadają się do prowadzenia zajęć o charakterze zarówno indywidualnym, jak i grupowym. Prowadzący może na swój sposób oraz na własne potrzeby modyfikować i łączyć poszczególne zajęcia. Wielorakość zadań umożliwia pracę z podopiecznymi z różnymi stopniami zaawansowania choroby. Proponowane przez nas zajęcia to: anagramy, krzyżówki, wykreślanki, zadania opierające się na skojarzeniach, podstawowej wiedzy matematycznej, geograficznej i polonistycznej.

Najlepsze rezultaty osiąga się w początkowym etapie choroby, nie można jednak zapominać o tym, że terapia pozytywnie oddziałuje na chorego także w późniejszym okresie. Pacjent może uczestniczyć w różnych metodach terapii: psychoterapii, gelatoterapii, rehabilitacji, muzykoterapii, choreoterapii, dramatoterapii, treningu orientacji, terapii zajęciowej, relaksacji i innych. Wymierne efekty pracy uzyskujemy dzięki holistycznemu podejściu do osób dotkniętych otępieniami.

 

Istotne cechy:

· - przejrzystość i czytelność kart

· - karty pracy z odpowiedziami

· - różnorodna tematyka

· - możliwość modyfikacji ćwiczeń

· - zróżnicowany stopień trudności

· - skierowany do różnych grup zawodowych (psycholog, pedagog, pielęgniarka, opiekun medyczny, neurologopeda, terapeuta) oraz do chorych i opiekunów rodzinnych

· - ćwiczenia stworzone na bazie praktyki zawodowej

 

Z poważaniem,

Katarzyna Sabela

Mirosława Cuper

Najlepsza cena: Zinamon
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 20.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.91 zł ebuczek.pl
mobi epub
21.91 zł ebuczek.pl
epub pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
22.40 zł ibuk.pl
epub pdf
28.48 zł swiatebookow.pl
epub pdf
28.48 zł swiatebookow.pl
epub
20.80 zł zinamon.pl
pdf
20.80 zł zinamon.pl
pdf
  19.46 zł
w programie Nexto Premium
30.16 zł nexto.pl
pdf
32.43 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Trenuj umysł"