Proroctwo o Watykanie

Autor: Jacques Neirynck

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Stron: 244

Opłacalność: 4.4 zł/100 stron

Pasjonująca powieść, w której zręcznie zostały połączone fakty historyczne i fikcja.

Jan XXIV, pierwszy w historii szwajcarski papież, stara się wprowadzić reformy, jakich oczekuje spora część Kościoła katolickiego. Na swej drodze napotyka jednak przeszkodę: konserwatyzm Watykanu zdominowanego przez pewnego kardynała. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że przygotowywany jest zamach na jego życie. Ucieka, zabierając ze sobą kuferek, w którym znajdują się tajemnicze manuskrypty…

 

Jacques Neirynck, urodzony w 1931 roku w Brukseli, posiada szwajcarskie i francuskie obywatelstwo. Ukończył studia na Uniwersytecie Katolickim w Leuven, jest honorowym profesorem na Politechnice Federalnej w Lozannie. W 1999 roku został wybrany członkiem Rady Narodowej z listy Partii Demokratyczno-Chrześcijańskiej kantonu Vaud. Jest autorem wielu książek.

Proroctwo o Watykanie to trzecia części trylogii, w skład której wchodzą: Manuskrypt z grobu świętego (nagroda w 1995 r. Prix des Libraires de littérature religieuse oraz w 1996 r. Prix Charles-Oulmont de la Fondation de France) i Przepis na nieśmiertelność.

Najlepsza cena: Legimi
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 2 ofert ebooków od 10,73

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14,90 zł woblink.pl
epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
10,73 zł legimi.com

E-booki podobne do "Proroctwo o Watykanie"